Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Що кажуть про заборону УПЦ (МП) українці – опитування

  Переважна більшість опитаних (88%) чули про те, що ченці УПЦ (в єдності з МП) мали покинути територію Києво-Печерської лаври до 29 березня 2023 року. І дві третини респондентів (66%) ставляться до рішення про виселення ченців УПЦ МП позитивно (дуже або швидше).

  З 2021 року змінилося і ставлення українців до ідеї заборони діяльності УПЦ МП на території України. Наразі 70% опитаних підтримують заборону, тоді як у 2021 році таких було трохи більш ніж половина (55%). Такими є результати опитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research напередодні свята, передають Факти.

  Такі зсуви відбулися через зміну думки тих, хто раніше був налаштований проти заборони: зараз лише 9% не підтримують ідею заборони УПЦ (МП), тоді як два роки тому таких було 14%, а також через те, що визначилися ті, хто раніше сумнівався. Частка нейтрально налаштованих не зазнала суттєвих змін.

  Також, близько 90% українців планують цього року святкувати Великдень (або вже святкували 9 квітня). Переважна більшість респондентів (95%) вважають себе християнами східного обряду, тож святкуватимуть Великдень 16 квітня.

  Більш ніж половина з них (53%) мають у планах відвідати храм у прийдешні дні. Варто зауважити, що в порівнянні з 2021 роком частка тих, хто планує відвідувати церкву на Великодні свята, збільшилася з 42% до 53%.

  Найсвіжіше

  Популярне