П’ятниця, 2 Червня, 2023
Бiльше

  Жодного священника УПЦ (МП) серед капеланів ЗСУ немає – ДЕСС

  Священникам УПЦ (що в єдності з МП) жодного дозволу на здійснення капеланської діяльності у ЗСУ не видавалося.

  Про це повідомляє “Військовий кур’єр” з посиланням на Державну службі з етнополітики та свободи совісті. Саме це державне відомство надає священникам різних конфесій офіційний статус капелана.

  “Дозволи на здійснення капеланської діяльності на сьогодні отримали наступні релігійні конфесії: Православна Церква України, Українська греко-католицька церква, Римо-католицька церква, Українська євангельська церква, Українська церква християн віри євангельської, Духовне управління мусульман України Умма та інші. Московського патріархату серед них немає”, – повідомив Вячеслав Горшков – начальник відділу співпраці з релігійними спільнотами Держслужби етнополітики та свободи совісті.

  Він додав, що на сьогодні з 245 мандатів на здійснення капеланської діяльності понад 100 дозволів припадає на священників Православної Церкви України (ПЦУ).

  Також у Держслужбі зауважили, що станом на сьогодні, офіційно капелани є лише у ЗСУ, оскільки ані Нацгвардія, ані Держприкордонслужба заявки на отримання капеланських свідоцтв на подавали.

  Найсвіжіше

  Популярне