Субота, 20 Квітня, 2024
Бiльше

  За тиждень на Вінниччині чотири релігійні громади приєдналися до ПЦУ

  Ще три громади у Жмеринському районі та одна громада у Вінницькому районі провели перші богослужіння у своїх храмах після приєднання до Православної Церкви України.

  Перша Божественна літургія українською мовою відбулася у старовинному храмі архістратига Божого Михаїла села Довгополівка Вінницького району. Богослужіння звершив протоієрей Михаїл Хомин, який надалі буде опікуватися цією парафією, повідомляє пресслужба Вінницької єпархії ПЦУ.

  У храмі святого апостола Іоана Богослова села Рів Жмеринського району був відправлений подячний молебень, після якого благочинний Жмеринського району ієрей Максим Керекеша представив місцевій релігійній громаді нового настоятеля – протоієрея Ярослава Дячину. У найближчий недільний день у храмі відбудеться перша Літургія після приєднання вірян до Православної Церкви України, – інформує пресслужба Вінницько-Барської єпархії УПЦ.

  Перше богослужіння українською мовою відбулося також у храмі Чуда архістратига Божого Михаїла, що у селі Лопатинці Жмеринського району. Місцева релігійна громада нещодавно ухвалила рішення про приєднання до ПЦУ. Опікуватися нею доручено також протоієрею Ярославу Дячині.

  Після кількох тижнів боротьби вірян за свої права зі священниками УПЦ (що в єдності з московським патріархатом), які перешкоджали парафіянам звершувати богослужіння у церкві, молитва українською пролунала і у Покровському храмі с. Грабівці Жмеринського району.

  Протоієрей Димитрій Пилинь та єрей Віталій Назаровець відправили подячний молебень, панахиду за померлими селянами і загиблими воїнами, а також звершили Таїнство соборування над бажаючими.

  Фото: ПЦУ
  Фото: ПЦУ
  Фото: ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне