П’ятниця, 2 Червня, 2023
Бiльше

  У Кам’янці хочуть, аби УПЦ (МП) звільнила храми національного заповідника

  Свято-Миколаївська та Хрестовоздвиженська церкви, що в Кам’янці-Подільському, – пам’ятки національного значення. Обидва храми, як зазначив «Сусільному» директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Василь Фенцура, від 1991-го перебували в безоплатному користуванні громад УПЦ (в єдності з МП). Таким було розпорядження Хмельницького обласного виконкому.

  У жовтні 2022-го в релігійних громадах УПЦ (МП) завершився термін додаткових угод безоплатного користування. Тож, згідно з процедурою, вони мають звільнити й здати приміщення для оцінки майна та визначення суми орендної плати. Але священнослужителі УПЦ (МП) святинь наразі залишати церкви не погоджуються.

  «Про те, що в нас закінчена угода, ми знали. Про те, що має бути продовження угоди – нас повідомляли, – зауважує священник УПЦ (МП) Тарасій Тимків. – Але в кінцевому результаті нас поставили до відома, що ми змушені підписати акт прийняття-передання і віддати храм назад в музей…».

  Священник уже отримав судовий позов від Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» на примусове звільнення приміщення. Проте каже, що платити орендну плату вони готові, але покинути храм – ні.

  Такого ж листа отримав й настоятель Свято-Миколаївської церкви, отець Олексій Вересюк.

  Після того, як приміщення релігійні громади звільнять, його передадуть у Фонд держмайна, який і прийматиме заяву про оренду. Він, до слова, може відмовити в заяві на оренду релігійній організації, що пов’язана з країною-агресором.

  Найсвіжіше

  Популярне