Неділя, 26 Травня, 2024
Бiльше

  Вітання мусульманам на Рамадан: Богові до вподоби світ миру і справедливості

  Ми повинні знаходити найвідповідніші способи для того, щоби протидіяти культурі ненависті, зміцнюючи натомість любов і дружбу, зокрема, між мусульманами і християнами. Таке заохочення знаходимо в посланні Дикастерії в справах міжрелігійного діалогу, адресованому «дорогим братам і сестрам мусульманам», яке приурочене початкові священного для мусульман місяця Рамадан.

  У зверненні на тему «Християни та мусульмани: промоутери любові й дружби», яке підписали Префект і Секретар цього відомства Римської Курії, зазначається, що в наш час зміцнюється дружба між визнавцями двох релігій, «відкриваючи шлях до більш мирного, гармонійного і радісного співіснування», що «відповідає Божій волі для наших спільнот».

  Автори листа визнають, що перед мирним і дружнім співіснуванням є багато викликів і загроз, як от екстремізм, радикалізм, полеміки, суперечки та насильство на релігійному підґрунті. Ці загрози «підсилює культура ненависті», якій потрібно протидіяти, «зміцнюючи любов і дружбу» з огляду на «узи, які нас поєднують». «Все починається з нашого ставлення одні до одних, особливо, коли між нами існують релігійні, етнічні, культурні, мовні чи політичні відмінності», – читаємо у посланні, повідомляє Vatican News.

  У зверненні зазначається, що відмінності можуть сприйматися як загроза, однак, «кожен має право на свою особливу ідентичність, зі своїми різними складовими, не ігноруючи і не забуваючи про те, що маємо спільного». Негативної поведінки в ставленні до того, хто є іншим, не бракує це підозри, страх, суперництво, дискримінації, переслідування, образи і прокльони… Поширення цих «шкідливих форм поведінки» на платформах соціальних мереж перетворює їх «із засобів комунікації в інструменти ворожості».

  Протилежністю до цих негативних явищ є пошана, доброта, милосердя, дружба, взаємне піклування, прощення, співпраця задля спільного добра, допомога потребуючим і дбання про довкілля. «Неможливо запобігати й протидіяти культурі ненависті й просувати культуру любові та дружби без здорового виховання майбутніх поколінь в усіх середовищах, в яких це відбувається: у сім’ї, в школі, в місцях культу й соціальних мережах», – зазначають Префект і Секретар Дикастерії в справах міжрелігійного діалогу, додаючи: «Світ, у якому панують справедливість, мир, братерство й процвітання, подобається Всевишньому і дарує радість, спонукаючи нас до щирих і спільних старань».

  Найсвіжіше

  Популярне