Середа, 31 Травня, 2023
Бiльше

  Предстоятель УГКЦ про примусову евакуацію дітей із Бахмута: Евакуація — це передовсім порятунок людського життя

  Предстоятель Української греко-католицької Церкви Блаженнійший Святослав розповів, що думає про ініціативу української влади примусово евакуювати дітей із Бахмута з одним із батьків чи опікунів.

  Тема евакуації дітей була однією з тем березневого «Прямого ефіру з Блаженнішим Святославом» на «Живому телебаченні», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

  Блаженніший Святослав зазначив, що історія про вимушену евакуацію із рідної домівки завжди дуже драматична. Проте варто пам’ятати, що головна її мета — це порятунок людського життя.

  Глава УГКЦ розповів, що Церква від початку повномасштабної війни стала пунктом соціального служіння і завжди відкликається на ініціативи евакуації людей із місць, що несуть пряму загрозу життю.

  «Ми справді під кулями вивозили дітей, жінок, старців. Як ми добивалися, щоб можна було досягнути якоїсь тимчасової угоди про ті зелені коридори, щоб можна було врятувати людське життя», — пригадує Блаженніший Святослав.

  Очільник Церкви зазначив, що, за словами влади, сьогодні є серйозні підстави для евакуації, зокрема з Бахмута. Кожен знає, що Бахмут — епіцентр воєнного протистояння. Тому Блаженніший Святослав підтримує ініціативу евакуації у безпечніші регіони: «Я б попросив усіх цивільних мешканців Бахмута подумати про те, щоб чим швидше евакуюватися. Ми всі віримо, що це тимчасова евакуація, що наша Україна звільнить усі свої донині окуповані території і всі наші вимушено переселені особи зможуть повернутися до своїх домівок».

  Коли йдеться про порятунок дітей, то перш за все мається на увазі, що один із родичів повинен евакуюватися з дитиною, щоб потім можна було її передати в руки тих, хто відповідально опікуватиметься нею.

  Відтак Глава УГКЦ стверджує, що Церква намагається робити все, щоб вимушено переселені особи знайшли теплу людську спільноту, яка їх прийме там, куди вони евакуюються.

  «Будьмо солідарні з тими, хто сьогодні перебуває у прямій небезпеці для життя», — закликав Блаженніший Святослав.

  Найсвіжіше

  Популярне