Четвер, 1 Червня, 2023
Бiльше

  Митрополит Епіфаній запросив предстоятеля Охридської Церкви до співслужіння

  Митрополит Епіфаній надіслав листу предстоятелю Охридської архієпископії, архієпископу Охридському Стефану. У ньому він висловив свою радість з приводу відновлення євхаристійного спілкування між Православною Церквою Північної Македонії та Вселенським Патріархатом.

  «Цим листом ми також засвідчуємо Вам, любий брате у Христі, нашу готовність і бажання розділити радість сопричастя у Пресвятій Євхаристії у час і в місці, які будуть для цього сприятливі», – зазначив митрополит Епіфаній, цитує сайт ПЦУ.

  «Україна, як і ваша країна, пройшла складний шлях у своєму церковному розвитку. І ми раді, що завдяки вашому порозумінню та згоді з Матір’ю-Церквою, з Вселенським Патріархатом, Церква в Північній Македонії процвітає. Ми щиро сподіваємося і молимося до Всемогутнього Бога, щоби цей шлях завершився в належний час, але бажано якнайшвидше, через прийняття Вами Патріаршого і Синодального Томоса про автокефалію, як і ми з вдячністю отримали його від Вселенського Патріархату», – йдеться в листі.

  Предстоятель ПЦУ зазначив, що шлях який пройшла ПЦУ і Охридська архієпископія є єдиним, який ґрунтується на канонічному порядку та Переданні Церкви, і таким чином усі нові Помісні Церкви отримали благословення своєї автокефалії, «бо ніхто не може привласнити собі право, яке належить лише Першому Престолу – Великій Церкві Христовій у Константинополі».

  Найсвіжіше

  Популярне