Вівторок, 21 Березня, 2023
Бiльше

  Молдова готова передати Румунській Церкві колишню духовну семінарію в Кишиневі

  Уряд Республіки Молдова готовий передати будівлю колишньої духовної семінарії в Кишиневі Бессарабській митрополії Румунської Православної Церкви.

  Останній крок полягає в тому, щоб законопроєкт, внесений кількома депутатами правлячої партії, був ратифікований парламентом, повідомляє orthodoxtimes.com

  Активи Бессарабської митрополії були помилково конфісковані та націоналізовані радянським режимом після Другої світової війни, коли Молдова увійшла до складу нині неіснуючого СРСР.

  Законопроєкт також підписав спікер парламенту Молдови Ігор Гросу, якого минулого місяця в Бухаресті прийняв патріарх Румунської Церкви Даниїл.

  У заяві в Facebook президент Палати депутатів Марсель Чіолаку заявив, що після 30 років дискримінації і несправедливості нарешті здійснюється правосуддя для митрополії Бессарабії.

  “Це історична і моральна репарація за несправедливість, заподіяну Бессарабській митрополії, яка була заборонена, коли до влади прийшли радянські війська і чиє майно було конфісковано, націоналізовано або знищено комуністами”, – написав Чіолаку.

  «У майбутньому Митрополія Бессарабії – під захистом Румунської православної церкви, займе своє заслужене місце в суспільстві і зможе всіляко сприяти формуванню духовно-культурної освіти громадян Республіки Молдова», – додав він.

  Під час зустрічі зі спікером парламенту Молдови в лютому патріарх Румунії повторив прохання до молдавської державної влади заново оновити будівлі колишнього факультету православного богослов’я і колишньої Духовної семінарії в Кишиневі.

  Він також вимагав компенсаційного призначення будівлі в обмін на попередню штаб-квартиру Бессарабської митрополії, яка була розібрана в комуністичну епоху, а замість неї було побудовано нинішню будівлю уряду Республіки Молдова.

  Патріарх Румунський попросив забезпечити рівне ставлення до Бессарабської митрополії Румунської ПЦ, щоб її клірики могли надавати релігійну допомогу в армії, пенітенціарних установах і лікарнях, а також бути запрошеними на офіційні заходи, на які запрошуються клірики з інших церковних структур на території Республіки Молдова.

  Нагадаємо, архієрей Румунської Церкви заявив, що російське вторгнення в Україну також є зрадою Православ’я.

  Найсвіжіше

  Популярне