Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  Народні депутати пропонують визнати військове духовенство РПЦ злочинною організацією

  За проєктом постанови №9104, зареєстрованим в українському парламенті в понеділок, народні депутати пропонують Верховній Раді визнати інститут військового духовенства Російської православної церкви (РПЦ) у складі збройних сил Російської Федерації міжнародною злочинною організацією.

  Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, передає Духовний Фронт України.

  Згідно з погоджувальною запискою до проєкту, причиною для такого визнання є протиправна діяльність інституту на території України. Зокрема, з 2014 року військове духовенство РПЦ, разом з російською армією, приватними військовими компаніями та іншими воєнізованими формуваннями, взяло участь у збройній агресії проти України, окупації суверенних територій та вчиненні терористичних актів та інших військових злочинів проти цивільного населення.

  “З 2014 року спільно з регулярною армією РФ, приватними військовими компаніями, іншими воєнізованими формуваннями РФ представники військового духовенства РПЦ беруть участь в здійсненні збройної агресії проти України, є співучасниками окупації суверенних українських територій та вчинення терористичних актів, інших військових злочинів проти цивільного населення України. Після повномасштабного російського вторгнення на територію України очільник російської православної церкви патріарх Кирило підтримав відкриту військову агресію Росії та благословив російських військових на війну в Україні, неодноразово публічно ставив під сумнів незалежність України як держави. Військові капелани продовжуючи вказану ідеологічну лінію керівництва РПЦ та Російської Федерації відкрито здійснюють пропагандистську діяльність серед військових РФ та населення окупованих територій, які тимчасово непідконтрольні Україні. Зафіксовано численні факти поширення представниками військового духовенства РФ закликів вбивати українців та захоплювати українські території”, – ідеться в проєкті постанови.

  Підстави для визнання військового духовенства РПЦ злочинною організацією

  Крім того, після повномасштабного російського вторгнення на територію України, патріарх Кіріл підтримав відкриту військову агресію Росії та благословив російських військових на війну в Україні, що свідчить про ідеологічну спрямованість військового духовенства РПЦ на підтримку агресії РФ. Проєкт постанови також передбачає звернення Верховної Ради до урядів і парламентів країн світу з проханням визнати інститут військового духовенства РПЦ у складі збройних сил РФ міжнародною злочинною організацією.

  Окрім цього, проєкт постанови рекомендує Офісу генерального прокурора, Службі безпеки України, Міністерству внутрішніх справ фіксувати всі факти вчинення злочинів на території України представниками військового духовенства РПЦ у складі армії РФ і забезпечити досудове розслідування кримінальних правопорушень щодо осіб, яких підозрюють у їх скоєнні на території України, з метою його якісного й оперативного здійснення та передання відповідних матеріалів у встановленому законом порядку до суду.

  Проєкт документа також пропонує Офісу генерального прокурора активізувати співпрацю з Міжнародним кримінальним судом щодо розслідування та притягнення до міжнародної кримінальної відповідальності за вчинення воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочинів геноциду військового духовенства РПЦ у складі збройних сил Російської Федерації та інших воєнізованих формувань.

  Серед авторів проєкту постанови – Ірина Фріз (фракція “Європейська солідарність”), Ігор Гузь (позафракційний), Наталія Піпа (“Голос”).

  Найсвіжіше

  Популярне