Субота, 25 Травня, 2024
Бiльше

  Правоохоронці та громадськість сприятимуть безпечному звільненню Києво-Печерської лаври – голова комітету ВРУ

  Група народних депутатів із різних фракцій звернулася до голови СБУ Василя Малюка з листом, у якому попросила звернути особливу увагу спецслужби на збереження й безпеку музейних експонатів Києво-Печерської Лаври. Зокрема, йдеться про мощі та інші дороговартісні й історично значущі предмети, які мають бути повернені державі.

  Про це заявив народний депутат, голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, повідомляє пресслужба Верховної Ради.

  «Ми звернулися до голови СБУ Василя Малюка з листом, тож я впевнений, що компетентні органи подбають, щоб нічого не було втрачено з Києво-Печерської Лаври. На мій погляд, росія буде намагатися вдатися до провокацій і заважатиме звільненню Лаври до 29 березня. Однак, наскільки мені відомо, наші правоохоронці до цього готові», – зазначив політик.

  За його словами, довкола питання звільнення Лаври від УПЦ (МП) відчувається певна суспільна напруга.

  «Нам треба готуватися й до того, що до Києво-Печерської Лаври прийде і патріотично налаштована громадськість, зокрема ветерани війни, щоби підтримати її звільнення від представників московського патріархату», – наголосив парламентарій.

  На його переконання, наше громадянське суспільство відповідальне, а правоохоронні органи компетентні та професійні, тому вдасться уникнути будь-яких можливих провокацій.

  Найсвіжіше

  Популярне