Неділя, 14 Квітня, 2024
Бiльше

  Виселення УПЦ (МП) з лаври: Мінкульт перевірить збереження мощей святих

  Після виходу представників УПЦ (що в єдності з МП) з території Києво-Печерської Лаври там буде проведено ревізію музейних цінностей, включаючи мощі святих.

  Про це заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону.

  За його словами, на території Києво-Печерського комплексу зберігається понад 800 музейних експонатів, включаючи мощі святих. Всі ці цінності були передані монахам в користування, а тепер по ним відбудеться окрема ревізія.

  “Я хотів би попередити… Остання ревізія була в 2018 році, і все це зафіксовано, всі об’єкти є в переліку. Будь-який крок, який зможуть здійснити представники УПЦ МП щодо рухомого майна, власне музейних експонатів, буде зафіксований, і вони будуть мати кримінальну відповідальність”, – заявив міністр.

  Раніше адміністрація заповідника “Києво-Печерська лавра” повідомила про розірвання договорів на оренду приміщень комплексу і зажадала звільнити територію. В УПЦ (МП) заявили, що не бачать юридичних підстав для розірвання договорів оренди, і відмовилися залишати комплекс. Також ченці кажуть, що не мають наміру віддавати державі матеріальні цінності і “культурну спадщину”. Глава Мінкульту Олександр Ткаченко підкреслив, що ченці УПЦ (МП) повинні покинути Лавру до 29 березня.

  Найсвіжіше

  Популярне