П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Глава УГКЦ помолився за вбитих у перший день окупації в Бучі

  У понеділок, 6 березня, у Бучі, на вул. Яблунській, 144, Глава УГКЦ Святослав помолився за вбитих у перший день окупації міста українців. На молитві були присутні родичі загиблих, з якими після панахиди Глава УГКЦ поспілкувався.

  Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

  Рік тому на початку повномасштабного вторгнення вісім чоловіків у Бучі добровільно організували тероборону. 4 березня 2022 року, коли росіяни зайшли в місто, то виявили їх в одному з будинків — на Яблунській, 144, вивели босими на вулицю, катували, а тоді вбили.

  Глава УГКЦ відвідав це місце, — «місце крові і болю», та вшанував пам’ять загиблих. Із Предстоятелем молилися священики УГКЦ з Ірпеня о. Мирослав Латинник, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці, та о. Віталій Воєца, військово-медичний капелан УГКЦ.

  «Сьогодні ми тут, на цьому місці, — місці бою і крові річної давності. Це місце стане символом, — символом болю України, символом злочинів російських агресорів, які прийшли на нашу мирну землю, щоби вбивати, нищити і вигублювати».

  Загалом на базі «Агробудпостач», де окупанти влаштували штаб, після звільнення Бучі було виявлено тіла 13 місцевих мешканців.

  Блаженніший Святослав закликав пам’ятати злочини, скоєні ворогом, і наголосив, що герої не вмирають.

  «Як сонце перемагає темряву, як весна обов’язково переможе зиму, так і ми, християни, віримо, що герої не вмирають. Ті, хто був готовий віддати життя за Батьківщину, від Господа Бога удостоїлися безсмертя», — зазначив Глава УГКЦ.

  Він наголосив, що потрібно, щоб люди зі всього світу приїжджали сюди. «Ми хочемо розказати всьому світу, що діється в Україні. Сьогодні ми кажемо: „Прийдіть і подивіться сюди, на це місце крові. Подивіться в очі тих хлопців, які не завагалися віддати життя за Батьківщину“».

  Після молитви відбулася зустріч Глави УГКЦ із родинами героїв, зокрема батьками, дружинами, сестрами і знайомими. Блаженніший Святослав висловив їм свої співчуття, склав шану і подяку.

  «Усім вам, рідні й близькі, дозвольте скласти сердечні співчуття. Ми сьогодні хочемо разом із вами тут молитися і розділити ваш біль, бо розділений біль болить менше. Його видно у ваших очах. У вас болять ці рани. Тим молодим хлопцям ще б жити і жити, але їх сьогодні з вами вже немає. Хтось взяв собі право вирішувати, хто має жити, а хто — вмирати. Прийміть наші співчуття, нашу шану до вашого болю».

  Блаженніший Святослав закликав увіковічнити місце страти українців у Бучі, на вул. Яблунській, 144, і висловив сподівання, що невдовзі тут постане меморіал, де молитовно вшановуватимуть пам’ять героїв.

  Найсвіжіше

  Популярне