Середа, 29 Березня, 2023
Бiльше

  ПЦУ опублікувала дати свят за новим Церковним календарем (фото)

  Православна Церква України опублікувала дати свят за Новоюліанським календарем. Перехід парафій на цей календар ПЦУ дозволила ще на початку лютого.

  Як повідомляє Духовний Фронт України з посиланням на ПЦУ, календарне питання стало складним, але нагальним з огляду на численні запити від парафій, монастирів, мирян, духовенства та архієреїв.

  «…починаючи з цього місяця, надалі будемо подавати вам загальну інформацію про найбільші свята і дні пам’яті святих у двох варіантах: за юліанським (діючим, традиційним) календарем і новоюліанським (оновленим) календарем, зважаючи на те, що деякі громади виявили бажання і належним чином отримали відповідне синодальне благословення», – повідомили в ПЦУ.

  У ПЦУ нагадали, що проблемою юліанського традиційного календаря є накопичення невідповідності між астрономічним і календарним рівноденням. Нині це розходження складає 13 днів, а з плином часу складатиме місяці.

  Станом на сьогодні новоюліанський календар використовують: Вселенський Патріархат, Александрійський Патріархат, Антіохійський Патріархат, Румунський Патріархат, Болгарський Патріархат, Церква Кіпру, Церква Греції, Церква Албанії.

  Найсвіжіше

  Популярне