Середа, 22 Травня, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній провів зустріч з делегацією Єпископської конференції Бельгії РКЦ

  Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 22 лютого 2023 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з делегацією Єпископської конференції Бельгії Римсько-Католицької Церкви.

  Про це пише пресслужба ПЦУ. 

  На зустріч до Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України, у якій також взяв участь митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, завітали єпископ-помічник Брюсселю Жан Кокерольс, єпископ Генту Лоде Вангеке, єпископ Брюгге Лоде Артс, єпископ Антверпена Йоган Боні. Їх супроводжували апостольський адміністратор Паризької єпархії УГКЦ єпископ Гліб Лончина, керівник єпископського бюро пані Сеголен Миколенко і єпископський вікарій УГКЦ у Бельгії протоієрей Іван Данчевський.

  На початку зустрічі гості зазначили, що головною метою їхнього візиту є братерська близькість до Церкви і народу України.

  Протягом спілкування сторони обговорили триваючий повномасштабний російський напад на Україну, в результаті якого загинули і продовжують гинути чимало наших мирних мешканців і військовослужбовців, а також різнобічну підтримку українських біженців у Бельгії, досвід служіння військових капеланів в Україні та Бельгії і роль РПЦ у цій війні.

  В контексті останнього Митрополит Епіфаній зазначив, що Московський патріархат в особі її очільників та спікерів повністю підтримує злочинну російську агресію проти України.

  «Окрім того, що Кирил Гундяєв є одним з творців згубної ідеології «русского міра», він також створив таку систему, що РПЦ фактично стала департаментом у справах релігій російської держави», – зокрема сказав Предстоятель ПЦУ.

  На завершення зустрічі Блаженнійший владика подякував гостям за візит і сприяння та попросив молитися за Україну.

  «У цей непростий час випробувань ми просимо усіх християн світу про підтримку. Держава просить про військову допомогу, а ми – про молитву, бо це наша зброя проти зла», – зауважив Митрополит Епіфаній.

   

  Найсвіжіше

  Популярне