Субота, 13 Квітня, 2024
Бiльше

  У Києві вперше навчатимуть військових капеланів за спеціальною програмою

  Служба військового капеланства Збройних Сил України вперше організувала підготовку військових капеланів за спеціальною програмою, яка відбуватиметься на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  З вітальним словом до присутніх на урочистостях з нагоди початку навчального курсу звернувся начальник Військового інституту бригадний генерал Анатолій Шевченко, повідомляє АрміяInform.

  “Маючи за спиною бойовий досвід, я чітко розумію роль і місце капелана в ЗСУ, а особливо в підрозділах, які виконують завдання на передньому краю. З приходом на цю посаду я разом з начальником Служби військового капеланства Збройних Сил України та народними депутатами України ініціювали внесення змін до чинного законодавства, що дозволило внормувати питання щодо проведення згаданих курсів у вищих військових навчальних закладах ЗСУ та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти”, — сказав начальник Військового інституту.

  Митрополит Іоан, голова Синодального управління військового духовенства ПЦУ, розповів про нелегкий шлях щодо внесення змін до закону, який регламентує діяльність військових капеланів та про повну сепарацію від московського патріархату.

  Під час заходу з вітальним словом виступили представники різних релігійних організацій. До присутніх також звернувся керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької церкви владика Михаїл Колтун.

  “Разом із вами ми відкриваємо для себе світ, світ України. Ми її творимо та наповнюємо не лише нашою присутністю, але й діяльністю і покликанням, яке нам дає Бог. Закликаю молитися та навчити цього інших. Головне — вірити, про що ми молимося, а сьогодні ми всі молимося за перемогу. Слава Ісусу Христу! Слава Україні! А все інше буде”, — сказав владика.

  Під час заходу неодноразово наголошували на тому, що найголовніше завдання капелана — сказати людині, яка перебуває в екстремальних умовах, якій страшно, яка не хоче помирати та хоче перемогти, що Бог її не покинув, що Він продовжує її супроводжувати у найважчих обставинах її життя та завжди залишається поруч.

  Представник Римсько-католицької церкви в Україні владика Павло Гончарук побажав військовим капеланам, щоб вони були знаком присутності Бога та одночасно дорогою, через яку він приходить.

  “Колись мій батько сказав, що любити — означає брати на себе відповідальність. Відповідно, любити Україну — значить брати за неї відповідальність. Я хочу побажати, щоб ви були знаком присутності Бога та одночасно дорогою, через яку приходить Бог… у відповідях, підтримці та підказках. Бог, котрий приходить, щоб обійняти, підтримати та сказати добре слово”, — сказав владика Павло Гончарук.

  Українські військові капелани постійно обмінюються досвідом та знаннями з іноземними колегами щодо питань духовної підтримки. На цьому зауважив начальник Служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ полковник Олексій Терещук: “У 2019 році, коли я був у школі військового капеланства в Канаді, на власні очі побачив, що військовий капелан має бути в однострої, з офіцерським званням та поруч із солдатом, офіцером та командиром. Тому що всім потрібна духовна підтримка. Я хочу подякувати за підготовку цього курсу представникам усіх релігійних організацій, Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України та особливо Військовому інституту”.

  Тільки спільними зусиллями ми здатні побудувати ефективну систему задоволення духовно-релігійних потреб українського воїна заради досягнення нашої перемоги.

  На завершення присутні провели спільну молитву.

  Найсвіжіше

  Популярне