Середа, 29 Березня, 2023
Бiльше

  Учасники робочої групи щодо Почаївської лаври розповіли деталі першого засідання

  Робоча група щодо законності використання УПЦ МП споруд Почаївської Свято-Успенської лаври, працюватиме доти, доки не буде досягнуто результату щодо передачі святині українському народу.

  Про це у коментарі для “Еспресо. Захід” повідомив керівник управлінні з питань внутрішної політики релігії та національностей Ігор Кульчицький.

  Він зазначає, хоч це й було лише перше засідання, кожен з учасників вже має своє завдання.

  “Це було ознайомче і підготовче засідання. Поки що фундаментальних рішень не приймали. Крім того, таке засідання буде не одне. Працюватимемо до результату. Кожен з учасників комісії пішов працювати відповідно до своєї сфери діяльності”, – зазначив Кульчицький.

  Серед інших на засідання робочої групи були представники поліції, прокуратури, Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, а також представники різних установ обласної ради разом з головою Михайлом Головком.

  Голова облради пан Головко у коментарі телекомпанії TV-4 додав, що зараз є одне з основних завдань на теренах заходу країни – усунути московський патріархат.

  “Якщо Почаївську лавру буде повернено в користування держави, до національного заповідника і Міністерства культури, то міністерство визначить, якій українській церкві передати його у користування, зараз наше завдання – усунути МП”, – сказав він.

  У Терніпільскій ОВА також сподіваються, що комісія принесе очікувані результати.

  “Почаївська лавра користується спорудами на підставі договору, укладеного з держбудом України. Відповідно всі питання, які виникають відносини користування, потрібно погоджувати з Кременецьким історико-архітектурним заповідником.

  Поки окресили основні напрямки, де потрібно працювати, яку інформацію зібрати. На наступному засіданні, гадаю,буде цікавіше”, – підсумував Ігор Кульчицький.

  Час наступного засідання робочої групи ще невідомий.

  Найсвіжіше

  Популярне