П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Священники УПЦ (МП) забрали всі ікони з Успенського собору Києво-Печерської лаври

  Священники Української Православної Церкви (що в єдності з Московським патріархатом) після виселення з Успенського собору на території Києво-Печерської Лаври забрали з собою всі ікони, які прикрашали храм в середині.

  Про це повідомляють Українські Новини.

  Зокрема, де раніше були ікони і прикрашали стіни собору, наразі голо.

  Фактичні, самі стіни голі, а пустих місць, де раніше були ікони близько 10.

  Окрім того, в соборі немає жодного підсвічника. Натомість іконостас залишився на тому ж місці.

  Окрім того, УПЦ МП залишила в соборі пам’ятник графу Російської імперії, державному діячу РФ, полководцю, генерал-фельдмаршалу Петру Рум’янцеву-Задунайському.

  Він відзначився в Семирічній війні 1756—1763, а особливо як командувач армії в російсько-турецьких війнах 1768—1774 (битви при Ларзі й Кагулі) та 1787–1792 років.

  У 1764 році був призначений президентом Малоросійської колегії та генерал-губернатором Лівобережної України.

  Як повідомлялось раніше, Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що договори оренди Успенського собору та Трапезної церкви між Національним заповідником “Києво-Печерська лавра” та Українською православною церквою ( що в єдності з Московським патріархатом (УПЦ МП) не подовжені через рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року.

  Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній провів богослужіння з нагоди Різдва Христового 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

  Найсвіжіше

  Популярне