П’ятниця, 24 Березня, 2023
Бiльше

  На Прикарпатті єпископ ПЦУ відправив богослужіння в Угорницькому монастирі, який належав УПЦ МП

  У селі Баб’янка Івано-Франківської області 10 лютого єпископ Богородчанський ПЦУ Феогност вперше відправив богослужіння у Свято-Михайлівському Угорницькому монастирі, який належав УПЦ (в єдності з МП). Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.

  “З благословення митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа звершив Божественну літургію за чином святого Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському Угорницькому монастирі ПЦУ в селі Баб’янка у співслужінні духовенства ПЦУ та отців-монахів з Манявського Великоскитського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря”, — пише єпископ ПЦУ Феогност.

  З власних джерел “Суспільному” стало відомо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну громада села Баб’янка звернулася до монахів монастиря з проханням перейти до ПЦУ або залишити будівлю. З того часу будівля була закритою.

  У своєму дописі єпископ Богородчанський Феогност також запросив вірян до спільної молитви в монастирі.

  За богослужінням ПЦУ лунали особливі молитовні прохання за захисників і захисниць які захищають Україну, за владу і побожний народ та за спокій душ усіх полеглих воїнів нашої Батьківщини і мирних жителів.

  До 1711 року Угорницький монастир був православним і підпорядковувася Скитові Манявському, а від 1711 прилучився до унії й став належати до Чину святого Василія Великого.

  У 1752 році Угорницький монастир перенесли до Баб’янки. Для цього на околиці села побудували церкву з монастирем на горбі у буковому лісі. Проте ігумен монастиря називався й далі горницьким, як і монастир називали й далі Угорницьким. Ця будівля була обведена з трьох боків ровом, а з півдня — валом, і таким чином скидалася на справжню фортецю.

  Фото: Єпископ Феогност Бодоряк

  Найсвіжіше

  Популярне