Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Помер український поет Дмитро Павличко

  На 94 році життя помер український поет Дмитро Павличко.

  Про це повідомив у фейсбук голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

  “Сьогодні ввечері помер Дмитро Павличко. Мені щойно про це повідомив Богдан Горинь з посиланням на доньку письменника”.

  Дмитро Павличко – автор тексту найвідомішої української пісні “Два кольори”, перекладач світових сонетів, поет-трибун Незалежності. Червоне й чорне (“червоний – то любов, а чорний – то журба”), радість і смуток перепліталися і у вірші, і в особистій біографії поета.

  Павличко був одним із організаторів Народного руху України. Також він був народним депутатом з 1990-по 1994-й та з 1998-го по 1999 рік.

  Є одним із авторів Декларації про державний суверенітет України (1990) та першої зовнішньополітичної доктрини самостійної держави, що передбачала нейтральний та позаблоковий статус України — іноді цю доктрину іменують саме «доктриною Павличка».

  За президентства Леоніда Кучми митець був послом у Словаччині та Польщі. Але продовжував писати, знаходив у собі мужність для “Покаянних псалмів”, зізнання у мимовільних гріхах, для розрахунку з недобрим минулим.

  За президентства Віктора Януковича Дмитро Павличко палко захищав закон про українську мову, закликав до акцій непокори проти влади Януковича-Азарова.

  Найсвіжіше

  Популярне