Вівторок, 14 Березня, 2023
Бiльше

  У Константинополі Епіфаній очолив хоростасію на свято перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого

  У пятницю, 27 січня, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив хоростасію в Патріаршому храмі святого Георгія у Константинополі (Стамбулі) з нагоди вшанування перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого, архиєпископа Константинопольського.

  Хоростасія – служіння, яке звершує священник і диякон у присутності та з благословення архиєрея, який стоїть на троні, очолюючи його. Така традиція існує у Вселенському Патріархаті для низки урочистих служб. У свято на честь святителя Іоана Золотоустого його образ ставиться на патріаршому троні, як архиєпископа Константинопольського, а єрарх стає поруч. Для поклоніння перед троном встановлюються мощі святителя, повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Перед візитом до Патріархату на запрошення архімандрита Харлампія, настоятеля болгарського храму святого Стефана, Блаженнійший митрополит Епіфаній відвідав цей храм, який також знаходиться на Фанарі.

  Вшановуючи предстоятеля Православної Церкви України йому було визначено очолити хоростасію, яку зазвичай очолює патріарх. На літургії молилися Посол України в Туреччині Василь Боднар, Генеральний консул у Стамбулі Роман Недільський, дипломати України та члени їхніх родин.

  Під час літургії митрополит Епіфаній та архієпископ Євстратій причастилися Святих Таїн.

  Найсвіжіше

  Популярне