Середа, 22 Травня, 2024
Бiльше

    27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

    Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, день пам’яті про найтяжчий гріх і злочин проти людяності.

    У 2005 році Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію в якій говориться: “Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

    Цей день є нагадуванням про те, як один народ убивав інший народ. Голокост залишив рубець на серці людства, нова рана кровоточить сьогодні. В Україні — війна, яка триває майже 9 років. 338-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії в Україну. Жорстокі масові вбивства російськими нелюдами українців, катування і переслідування людей за їхнє прагнення свободи та самовизначення, руйнування інфраструктури країни, атомний шантаж світу – ці та інші злочини проти людяності будуть засуджені поколіннями й обов’язково підлягатимуть правовій оцінці, повідомляє Державна служба з питань етнополітики та свободи совісті.

    Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпеку і наслідки їхніх дій, а для міжнародної спільноти – ще одна нагода усвідомити поняття колективної безпеки в сучасному світі, бо якщо в будь-якій його частині розпочинаються агресія й терор – загроза насправді існує для всіх. І замовчування геноциду, який нині провадить росія на території України, рівноцінно співучасті у злочинах проти людяності.

    Найсвіжіше

    Популярне