Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  Підтримують подумки та в молитвах. Чому мовчить про війну РКЦ в Росії?

  Це найбільш мовчазна Церква. Вона не хоче ризикувати своїм становищем. Якщо вони скажуть, що насправді думають, то завтра Католицької Церкви в Росії не буде. Тому вони розуміють і моляться за нас, але живуть у тоталітарній державі, де не можуть висловити свою думку.

  Про це в інтерв’ю Суспільному сказав єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ Станіслав Широкорадюк.

  Щодо ставлення самих росіян до війни в Україні, єпископ сказав:

  “Я надіявся, що вони прокинуться швидше. Але віра не згасла — я все-таки надіюсь, що здоровий розум все ж промовить. Дивитись, як гинуть люди та міста, і не задуматись над тим, на кого падає ця кров пролита. Християни знають науку церкви, що невинна пролита кров взиває до помсти з неба. Кров Авеля, Бог сказав: “Де твій брат, Авель?” А Каїн відповів, що не знає. Але кров волала до Господа.

  Як Пилат судив Ісуса Христа і казав: “Не хочу бути винний у крові цього невинного”. А юрба народу кричала: “Кров його на нас і на дітях наших”. Накричали на себе. Те саме роблять росіяни, коли підтримують агресію. Вони сьогодні промовляють те саме: “Кров на нас і на дітях наших”. Думаю, що росіяни задумаються над тим, хто ж буде відповідати за пролиту кров, за загиблих і скалічених дітей, за всіх людей, які постраждали. Але це пробудження йде дуже повільно. Але воно буде. Я не втрачаю надії”.

  Єпископ Одесько-Сімферопольський впевнений, що війна закінчиться перемогою України: “По-іншому бути не може. Чому? Йде боротьба добра і зла, темряви і світла. Світло завжди перемагає. Як сказав Вселенський Патріарх Варфоломій — це диявольська війна. Мати таку ненависть до людей, без причини, без ґрунту, стільки крові пролити. Це щось нелюдське. Люди повинні відповідати за свої вчинки. Бог на нашому боці і він справедливий суддя”.

  Найсвіжіше

  Популярне