Середа, 19 Червня, 2024
Бiльше

  Спроба №3: в Полтаві вкотре розглянули звернення про заборону в Україні РПЦ

  На сьогоднішній сесії Полтавської міської ради вкотре розглянули проєкт «Про звернення депутатів Полтавської міської ради до Президента України, ВРУ, КМУ, КСУ, голів місцевих адміністрацій щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій».

  Ініціатором даного звернення є депутатка міської ради від фракції «ЄС» Оксана Дрюк, пише видання КoloNews.

  – Неможливо приховати факти здачі цілих єпархій російській православній церкві, агітації за русскій мір і русскоє оружиє, втечі ієрархів-колаборантів до росії, співучасті у викраденні людей, доносів на українських патріотів і ветеранів, священників ПЦУ та інших злочинів. Ілюстрацією моральної деградації колаборантів у рясах виступають випадки розпусти, які шокують громадськість. Поширеним залишається розкрадання історико-культурної української спадщини, яке проходить повз увагу державних органів. Обшуки, проведені у монастирях і єпархіях різних областей, і зокрема у Києво-Печерській лаврі, підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, спрямованих на розкол українського суспільства, перебування підозрілих осіб. Ці факти підтверджують: колаборація з окупантом – це не поодинокі випадки, а системне явище. І це явище не знаходить оцінки у керівництва московської церкви в Україні. Навпаки, бачимо спроби виправдати подібну діяльність, щонайбільш – замовчати її. Спроби замаскувати приналежність до москви не мають успіху – за церкву говорять справи, – прокоментувала свою позицію депутатка.

  Нагадаємо, попередні дві спроби прийняти звернення виявилися неуспішними, голосів для його прийняття не вистачило.

  На цьому засіданні підтримку зверненню висловив Юліан Матвійчук, лідер фракції ВО «Свобода». Сергій Каплін, лідер «Партії простих людей» заявив, що серед служителів і прихожан УПЦ (МП) є і чесні люди і частина з них скоро приєднається до його політичної сили.

  Олександр Дедюхін заявив, що це не релігійне питання, а, передусім, питання безпеки. Натомість міський голова зауважив, що не йому хочеться вмішуватися в питання церкви.

  В результаті голосування голосів для прийняття звернення не вистачило.

  «За» – 18

  «Проти» – 0

  «Утрималися» – 3

  «Не голосували» – 8.

  Найсвіжіше

  Популярне