Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Заборона РПЦ і її підрозділів: Рівнеоблрада ухвалила чергове звернення до керівництва держави

  Рівненська обласна рада прийняла звернення до президента, Кабміну, Конституційного Суду “щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій”. 23 грудня за нього проголосували одноголосно.

  Таке звернення обласна рада у попередні місяці пробувала приймати тричі, але цього не сталось. Водночас у серпні у прийнятому зверненні від Верховної ради вимагали прийняти закон, який “унеможливить діяльність УПЦ (МП) в Україні”.

  У прийнятому зверненні серед мотиваційних пунктів депутати вказують, що “московська церква посідає чільне місце серед інструментів агресії: як через безпосередню колаборацію – злочинну співпрацю священнослужителів із окупантами – так і через поширення наративів ворога, сіяння ворожнечі серед українців, виправдання російської агресії та перешкоджання об’єднанню українських православних”.

  “Неможливо приховати факти здачі цілих єпархій російській православній церкві, агітації за “русскій мір і русскоє оружиє”, втечі ієрархів-колаборантів до росії, співучасті у викраденні людей, доносів на українських патріотів і ветеранів, священників Православної Церкви України та інших злочинів”, — йдеться в одній із частин тексту.

  Також у зверненні говорять про “розкрадання історико-культурної української спадщини, яке проходить повз увагу державних органів”.

  “Обшуки, проведені у монастирях і єпархіях різних областей, і зокрема у Києво-Печерській Лаврі, підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, спрямованих на розкол українського суспільства, перебування підозрілих осіб. Ці факти підтверджують: колаборація з окупантом – це не поодинокі випадки, а системне явище. І це явище не знаходить оцінки у керівництва московської церкви в Україні. Навпаки, бачимо спроби виправдати подібну діяльність або ж замовчати її”, — йдеться у зверненні.

  Також у зверненні зазначено, що “спроби замаскувати приналежність до Москви не мають успіху – за церкву говорять справи”, а “російська церква, разом із своїми структурними підрозділами і залежними організаціями, має бути заборонена в Україні”.

  Виходячи з цього, Рівненська обласна рада вимагає:

  • від Конституційного Суду України – негайного ухвалення рішення щодо конституційності Закону України “Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України” від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII.” Московська церква зобов’язана відкрити своє правдиве ім’я.
  • від Кабінету Міністрів України – внесення у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроєкту щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи;
  • вирішити невідкладно питання віднесення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується безпосередньо Кабінетом Міністрів України;
  • вирішити питання функціонального підпорядкування Державній службі України з етнополітики та свободи совісті структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій;
  • забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та інших культових споруд.
  • від Верховної Ради України – ухвалення Закону щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи.
  • від Президента України взяти на особистий контроль питання щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

  Повний текст звернення тут.

  Найсвіжіше

  Популярне