Четвер, 2 Лютого, 2023
Бiльше

  Нічого грішного, якщо святкувати двічі: митрополит ПЦУ про Різдво

  Митрополит Переяславський та Вишневський Православної церкви України (ПЦУ) Олександр (Драбинко) повідомив, що церква може святкувати Різдво за обома календарями – Новоюліанським та Григоріанським.

  За словами митрополита, наразі складно сказати, скільки церков будуть проводити святкові служби 25 грудня або 6 січня. Про це він заявив в ефірі інформаційного телемарафону Єдині новини, повідомляють “Факти”.

  “Статистика буде відома пізніше, але дивлячись на ту активність в інтернеті, як обговорюється це питання, ми можемо сказати, що більшість все-таки дотримується старого стилю, і він традиційний для кожного з нас. Хоча хто був в Європі, той, звісно, перейнявся тими традиціями. Я думаю, що якщо відсвяткуємо двічі – нічого грішного в цьому не буде”, – зазначає він.

  Священнослужитель пояснив, що робити у разі, якщо в одній громаді частина людей хоче відзначити Різдво 25 грудня, а інша частина – 6 січня.

  “Знайте, молитви зайвої не буває. Якщо говорити по-богословськи, то ми Різдво Христове відзначаємо за кожною божественною літургією, яку завершуємо, тобто 365 разів на рік. Ми згадуємо Євангельські події, в яких згадується і Різдво, і Воскресіння, і Голгофа, і Вшестя Господа на небесах”, – розповів митрополит.

  Найсвіжіше

  Популярне