Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  4 грудня – свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

  Введення в храм Пресвятої Богородиці вважається завершенням циклу осінніх свят і символізує настання справжньої зими. Його також називають третьою Пречистою. Свято присвячене події з життя Діви Марії, коли батьки привели її в Єрусалимський храм для служіння Богу. Відзначається торжество щороку 4 грудня.

  Подія, яку відзначають 4 грудня, сталася в юності Діви Марії. Її батьки Іоаким і Анна до народження дочки пообіцяли Господу, що якщо у них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богу в Єрусалимський храм, передає УНІАН.

  Іоаким і Анна дотримали свою обіцянку на триріччя Діви Марії. Дівчинка виконала своє призначення з радістю і покірністю. В Єрусалимському храмі Марія виховувалася під наглядом батька Іоанна Предтечі святого Захарія. Там майбутня Божа Матір вчила Святе Письмо і постійно молилася.

  Введення Богородиці у храм вперше почали відзначати в 500-их роках, і лише в 14 столітті свято було включене до числа двунадесятих.

  На Введення в храм Богородиці прийнято читати молитви і відвідувати богослужіння. Вагітні та бездітні в цей день моляться про благополучні пологи, а батьки – про щастя дітей. Богородиця вважається покровителькою жінок, тому вони молиляться їй про щасливу жіночу долю і вдале заміжжя.

  Введення вважається спокійним і дитячим святом. Існує православна традиція приводити дітей до храму в цей день на першу в їхньому житті сповідь. Найкраще провести свято з рідними і близькими, а також сходити куди-небудь разом з дитиною. На Введеня починаються зимові ярмарки, а молодь починає кататися на санях.

  Найсвіжіше

  Популярне