Вівторок, 27 Грудня, 2022
Бiльше

  Окупанти, ймовірно, катують викрадених у Бердянську священників УГКЦ

  Викрадених у місті Бердянську Запорізької області двох священнослужителів Донецького екзархату УГКЦ – настоятеля парафії Різдва Пресвятої Богородиці отця Івана Левицького та сотрудника цієї парафії отця Богдана Гелету – можуть катувати.

  Про це йдеться в заяві Донецького екзархату УГКЦ.

  Повідомляють, що досі жодного зв’язку зі священниками немає.

  “Ми припускаємо, що священники можуть зазнавати тортур з метою отримання від них зізнання в «зберіганні зброї», в чому їх раніше звинуватили представники «адміністрації», встановленої російськими військами. «Зізнання» може бути необхідним для того, щоб так званий «суд» міг винести вирок і незаконно покарати наших священнослужителів”, – повідомляють в екзархаті.

  Донецький екзархат засуджує такі методи боротьби з Церквою, які є кричущим порушенням міжнародного права, зокрема законів і звичаїв війни, і вимагає негайно звільнити священників Івана Левицького та Богдана Гелету. Крім того, отець Богдан Гелета має захворювання, через яке потребує регулярно приймати спеціальні медикаменти. Перебування під арештом і катування несуть дуже серйозну загрозу його життю.

  “Ми наголошуємо: священнослужителі Донецького екзархату Української Греко-Католицької Церкви в Бердянську увесь час після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну знаходились на місці свого священничого служіння і звершували свої душпастирські обов‘язки у відповідності до канонів Церкви.

  Знову звертаємось до влади, громадських правозахисних організацій та ЗМІ з закликом докласти всіх зусиль, щоб посприяти визволенню наших отців. Просимо також всіх людей доброї волі про молитву в намірі ієромонахів Івана та Богдана та максимальне поширення інформації”, – йдеться в заяві.

  Найсвіжіше

  Популярне