Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Для мирного розв’язання шляхів уже не лишилося — Мустафа Джемілєв про повернення Криму

  Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що Крим буде повернений воєнним шляхом, повідомляє «Іслам в Україні».

  Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу заявив: «Після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення, що звільнятимемо Крим неозброєним шляхом. Але після того, що зробила Росія, виходячи з тієї позиції, яку зараз Росія займає — не тільки не обговорює питання мирної деокупації, а ще й захоплює інші території, — я думаю, для мирного розв’язання шляхів уже не лишилося».

  «Ми дуже побоюємось, що Крим теж буде полем битви», — додав він.

  Джемілєв повідомив, що йому регулярно дзвонять земляки, що шукають можливостей допомогти Україні. За його словами, він заспокоїв кримчан, запевнивши їх, що ЗСУ не стрілятиме по мирних об’єктах, і порадив жителям півострова пораду триматись якнайдалі від військових об’єктів та аеродромів.

  Ідея деяких західних політиків поступитися Росії Кримом, на думку Мустафи Джемілєва, дуже недалекоглядна та свідчить про нехтування міжнародним правом. Він сподівається, що таких політиків меншість: «Принаймні у Сполучених Штатах ні від кого, крім Трампа, ми цього не чуємо».

  Лідер кримськотатарського народу зазначив, що приїхав на звільнену Херсонщину обійняти героїв, що чинили опір окупантам, висловити їм своє захоплення, а ще дізнатися, яка допомога їм потрібна.

  «Коли ЗСУ так блискавично захопили Херсон, це було таке натхнення! Одразу надихнулися наші земляки (у Криму. — Ред.) та запанікували окупанти. Багато хто, зокрема співробітники ФСБ, почали вивозити свої сім’ї з Криму. На це було дуже приємно дивитися», — додав Джемілєв.

  Найсвіжіше

  Популярне