П’ятниця, 3 Лютого, 2023
Бiльше

  В Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Більшість українців вважають Голодомор геноцидом: опитування

  Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. 2022 року 88 роковини цих трагічних подій припали на 26 листопада.

  Традиційно в цей День пам’яті жертв Голодоморів українці відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам’ятників загиблим.

  “Втративши мільйони життів, Україна у минулому столітті довела: ми є нацією, яку не можна підкорити навіть тотальним голодом. Засвітіть сьогодні свічку і поставте на своє вікно, вшановуючи пам’ять загиблих”, – написав у Twitter президент Володимир Зеленський.

  О 16 годині пройде акція “Запали свічку”. Кожен українець може долучитися і засвітити вогонь у памʼять за загиблими унаслідок геноциду. На сайті Інституту національної памʼяті також повідомили, що о 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання.

  У листопаді 2022 року 93% українців погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом Українського народу.

  Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг», пише Главком.

  За даними опитування лише 3% – заперечують що Голодомор був геноцидом українців, вагалися з відповіддю – 4%.

  Зазначається, що за останні десять років відбулося зростання у півтора раза кількості респондентів, які погоджуються з тезою про те, що Голодомор 1932-33 років є геноцидом Українського народу (у порівнянні із минулим роком – зростання на 8 в.п.).

  Голодомор 1932-33 рр. визнають геноцидом абсолютна більшість мешканців як західних, центральних, так і південно-східних областей країни. Також не зафіксовано вагомих відхилень у вікових розподілах у цьому питанні.

  Опитування проводилося 20-21 листопада 2022 року серед 1000 респондентів по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.

  Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

  Найсвіжіше

  Популярне