Середа, 28 Грудня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ звершив заупокійну молитву за жертв Голодомору

  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 26 листопада 2022 року, у день пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, очолив заупокійну молитву біля пам’ятного знаку поруч зі Свято-Михайлівським Золотоверхим собором.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Разом з предстоятелем ПЦУ за спокій душ жертв геноциду українського народу молилися намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії єпископ Бориспільський Антоній, всечесна братія монастиря, викладачі та студенти Київської православної богословської академії.

  Після відправи пам’ять тих, хто невинно загинув під час штучно організованих радянським тоталітарним режимом голодів вшанували покладанням квітів та запалених лампад.

  На своїй сторінці у Фейсбук митрополит Епіфаній сказав, що сьогодні кремлівська влада – пряма ідейна «спадкоємиця» радянського тоталітарного режиму – продовжує ту ж саму політику винищення українства.

  «Вони продовжують залякувати нас холодом і голодом, як це робили їхні попередники сто років тому. Позбавляють нас світла і тепла, намагаючись зломити та підкорити. Та для українців холод і голод не такі страшні, як опинитися знову в підкоренні злу. Доки ми продовжуємо чинити йому опір, доки бережемо свою гідність і свободу, доки захищаємо загальнолюдські цінності, доки пам’ятаємо про наших полеглих і наших захисників та молимося про них – ми залишаємося на боці Добра. І жодному диктатору не вдасться підкорити тих, хто знає свою історію, стоїть на захисті тих, кого любить, і пам’ятає своїх загиблих. Українці – пам’ятають», – сказав митрополит Епіфаній.

  Він закликав молитись сьогодні за душі невинних жертв голодоморів і просити Господа за заступництво для всієї України у ці складні часи.

  Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій вшанував жертв Голодомору.

  Фото: ПЦУ
  Фото: ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне