Понеділок, 14 Листопада, 2022
Бiльше

  Відбулась перша хіротонія священника українського походження архієпископом Австралійським Макарієм

  13 листопада став історичним днем ​​для Православної Церкви Австралії, коли відбулася перша хіротонія священнослужителя українського походження за нещодавнім рішенням Синоду Вселенського Патріархату про церковне включення всіх українських парафій та громад до складу Священної Архієпископії Австралії.

  Про це повідомляє Orthodox Times.

  Зокрема, у неділю вранці, в день пам’яті святителя Іоанна Златоуста, Архієпископ Австралійський Макарій звершив архієрейське богослужіння у храмі Святих Апостолів у м. Ньюкасл, штат Новий Південний Уельс, де також здійснив пресвітерську хіротонію диякона Едварда Уотерса. Новий пресвітер, який походить з родини з українським корінням, розпочинає нове служіння для православних віруючих українського походження, які проживають у м. Ньюкасл. На початку свого благословенного служіння він отримав батьківські побажання від свого Пастиря, а також цінні духовні настанови.

  Архієпископ Макарій зробив вступне слово, нагадавши про синодальне рішення Вселенського Патріархату про надання автокефалії Церкві України, а потім підкреслив, що “для Православної Церкви існування розколу в країні не є приводом для того, щоб відмовитися від народу і зректися своїх обов’язків перед Богом та історією”. “Насправді навпаки”, – підкреслив він, пояснивши, що “існування розколів є мотивацією для пошуку об’єднавчих і рятівних рішень для народу Божого. Саме так вчинив Вселенський Патріархат, оскільки за цілих тридцять років після того, як було порушено питання розколів в Україні, Московська Церква так і не змогла вилікувати цю проблему”.

  У цих же рамках Вселенський Патріархат включив українські парафії та громади п’ятого континенту під духовний захист канонічно встановленого Архієпископа Австралії, саме для того, щоб була єдність та церковна влада, як це визначено Священними Канонами нашої Церкви. Наступний крок, а саме висвячення першого священнослужителя українського походження, було здійснено як акт, що є “практичним свідченням нашої любові та пастирської опіки над українським народом Австралії”, як зазначив архієпископ Австрії.

  Він також висловив підтримку всієї Помісної Церкви українському народу, який нині проходить випробування, та українській діаспорі в Австралії, вкотре повторивши, що війна, яка триває на їхній Батьківщині, “є несправедливою, аморальною та антицерковною”. “Ми засудили її”, – додав архієпископ Австралії, оскільки “для православного богослов’я жодна війна не є благословенною чи виправданою, якщо вона не є оборонною”.

  Відтак, звертаючись до висвячуваного, архиєпископ висловив переконання, що той докладе всіх зусиль, щоб зробити все можливе для Церкви та її народу. Запорукою цього є той факт, що, вивчивши науку стоматологію та з великим успіхом практикуючи відповідну професію, він обрав для себе священство не з потреби заробляти на життя, а як внутрішнє і духовне посвячення. “Для Вас священство є вираженням Вашої любові до Бога і Його Церкви”, – характерно зауважив архієрей.

  Найсвіжіше

  Популярне