Четвер, 8 Грудня, 2022
Бiльше

  «Це звичайна московська метода приховувати правду», – архієпископ Євстратій про «відсутність» РПЦ в Україні

  Речник Православної Церкви України пояснив, що УПЦ МП по суті не змінила свій статус після Феофаніївського зібрання в травні 2022 року і не розірвала зв’язку з Московським патріархатом. Він звернув увагу, що офіційно статуту досі немає, зате у зміненому статуті є прив’язка до грамоти московського патріарха Алексія, що свідчить про УПЦ МП, як про частину Московського патріархату.

  «Ну так у нас і якщо послухати російські джерела то і війни нема. Є спеціальна військова операція. А якщо хто назве це „війною“, так за це може і сісти у в’язницю. Це звичайна московська метода приховувати правду, ховати сутність за якимось пишними назвами. Безперечно структурно є релігійне об’єднання, яке залишається у зв’язку з Московським патріархатом, воно цей зв’язок не розірвало», – сказав архієпископ Євстратій в ефірі Київ ФМ.

  Він також нагадав, що нового статуту УПЦ МП досі немає.

  «Я ще скільки часу тому, навіть через Фейсбук оголосив, що готовий перерахувати навіть невеликі кошти на картку тому, хто знайде офіційну публікацію. До речі, що цікаво що і стара версія статуту з сайту Московського патріархату в Україні зникла, а нова там не з’явилася. Тобто такий собі статут Шредінгера, який одночасно і є його немає».

  Речник ПЦУ зазначив, що із травня по суті по суті нічого не змінилося «тому що з одного боку нібито цей документ є. Тобто він нібито був ухвалений, він нібито був надісланий до державної служби етнополітики і свободи совісті. Але враховуючи, що за законом такий документ не підлягає реєстрації, тому що це є внутрішній документ – статут про управління, відповідно, ніякої реєстраційної дії з цим документом зробити Державна служба етнополітики і свободи совісті не може. Разом з тим наскільки мені відомо, вони (ДЕСС, – ред.) надсилали офіційний запит щодо того, як правильно розуміти посилання на грамоту патріарха Алексія, що ось „Українська Православна Церква“ користується правами на підставі грамоти патріарха Алексія. Що це означає в практичному вимірі? Відповіді державна служба, наскільки я розумію, так дотепер і не отримала».

  «Статут з одного боку нібито прийнятий, він нібито є, а з іншого боку так і не відбулось його офіційної публікації. Це вже за 5 місяців. То відповідно його нібито і немає, а раз його немає, значить хто хоче може вважати що він є, його виконувати. Хто не хоче може вважати, що його немає і не виконувати. Але навіть в тому вигляді в якому він потрапив у пресу, ми бачимо що це просто окозамилювання, вони вичистили слова про Московський патріархат з тексту, але залишили ключовий пункт про те, що статус регулюється грамотою патріарха Алексія», – підкреслив архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря).

  Він пояснив, що ця грамота, говорить про те що УПЦ МП є частиною Московського патріархату яка має певні права самоуправління чи як вони називають широкої автономії.

  «Але в будь-якому разі це є частина Московського патріархату і тому, зокрема, поза межами в інших помісних церквах, хто сприймає їх, хто їх не сприймає, але в будь-якому разі їх трактують так само, як і ми трактуємо, як частину Московського патріархату, яка з об’єктивних причин намагається від свого зв’язку з Московським патріархатом дистанціюватися. Але знову ж таки ніяких реальних дій щодо того щоби цей зв’язок насправді був розірваний не було вчинено, не було здійснено», – підсумував архієпископ Євстратій.

  Він нагадав, як в 91-92 роках відбувався процес дистанціювання від Московського патріархату, там є документи з підписами і це все можна побачити в оригіналах в копіях. Там чітко виписано, що УПЦ хоче бути автокефальною вона звертається до Московського патріархату з проханням цю автокефалію встановити, визнати і так далі.Там є підпис єпископа Чернівецького і Буковинського Онуфрія.

   

  Найсвіжіше

  Популярне