Неділя, 25 Лютого, 2024
Бiльше

  Архиєпископ Афінський про українське питання: Ми сім’я з Вселенським патріархом

  Предстоятель Елладської Церкви архиєпископ Афінський Єронім в інтерв’ю виданню Kathimerini розповів про параметри, які враховувались при ухваленні рішення про визнання автокефалії Православної Церкви України, повідомляє Orthodox Times.

  Відповідаючи на питання про російсько-українську війну та її релігійний підтекст, архиєпископ Єронім наголосив, що «Росія, російський народ не жили в демократії. Вони проблемний народ, і цим може скористатися як Кіріл, так і влада».

  Він зазначив, що «саме Україна першою прийняла християнство. Це одна з причин, чому Україна має хотіти бути незалежною Церквою. Крім того, справа рухається вперед. Коли держава стає незалежною, не є чимось протиприродним хотіти, щоб її Церква була незалежною. Таким чином, незалежність була надана іншим після створення держав, і в цьому немає нічого нового».

  Він розповів, що зустрічався з питання визнання автокефалії з послами США та Росії, перш ніж оголосити своє рішення.

  «Мене відвідував посол Америки і тричі посол Росії. І послу Америки я сказав, що я буду на боці патріарха (Варфоломія – ред.), і тому ваша воля буде виконана, але це не політичний вибір, я роблю це не тому, що цього прагне Америка, я роблю це, тому що я поважаю що говорить патріарх. І я сказав росіянину, що вибачте, але ми з патріархом – сім’я. Як я можу покинути сім’ю і поїхати кудись в інше місце? Я стою на боці патріарха», – зазнчив архиєпископ Єронім.

  Найсвіжіше

  Популярне