Четвер, 20 Червня, 2024
Бiльше

  Молдовський митрополит з паспортом України підтримав збройну агресію Росії проти України

  Молдовський митрополит Московського патріархату висловлює неповагу до України, підтримуючи збройну агресію Росії проти нашої держави.

  Днями мережу Інтернет заполонило відео богослужіння, в якому митрополит Кишинева і всієї Молдови Володимир (Кантарян) в московському Сергієво-Посадському чоловічому монастирі з нагоди відзначення Дня преподобного Сергія Радонежського заявив про пряму підтримку керівництва Російської Федерації, що в умовах збройної агресії Росії проти України може негативно вплинути на релігійну ситуацію в нашій країні.

  Відповідно до запису 11 жовтня молдовський ресурс TVR Moldova опублікував відеоматеріал, у якому зафіксовано, як митрополит Володимир (Кантарян) підносить молитву за верховного головнокомандувача збройними силами Росії, президента Російської Федерації Владіміра Путіна з нагоди дня народження останнього. За словами клірика, «ще молимось Тобі, Боже наш, за вождя російської держави – володимира володимировича. Дай, Боже, милості, здоров’я і многая літа. Захисти його від усіх побачених ворогів».

  На даний час, дії митрополита активно обговорюються громадськістю України та представниками патріотичних сил, які засуджують таку відкриту прихильність молдовського кліру політичному керівництву Росії.

  Свою відданість та служінню Російській Федерації Володимир (Кантарян) демонстрував протягом тривалого часу, за що президент Росії вручив митрополиту «Орден дружби». Церемонія нагородження відбулася 23 травня 2018 року у Катерининській залі Кремля у Москві. У підписаному указі йдеться, що нагороду митрополиту Молдови вручають «за великий внесок у збереження російської культурної та духовної спадщини в Республіці Молдова, плідну діяльність щодо зміцнення російсько-молдавської співпраці». Також в указі наголошується, що митрополит Володимир є громадянином РФ.

  Але це ще не все. Як вдалося з’ясувати «Духовному Фронту України», молдовський єрарх окрім громадянства Молдови, також має паспорт громадянина України, виданий 1996 року, та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий, що цікаво, зовсім недавно – 2021 року.

  На нашу думку, такому відданому клірику потрібно не видавати паспорт, а позбавити його громадянства України.

  Найсвіжіше

  Популярне