Середа, 19 Жовтня, 2022
Бiльше

  РПЦ скуповує в Норвегії нерухомість поряд із військовими базами

  Російська православна церква останніми роками придбала кілька об’єктів нерухомості у Норвегії поруч із військовими базами країни.

  Про це пише місцеве видання Dagbladet, повідомляє Настоящее Время.

  Один із об’єктів – старий молитовний будинок у Серейді (комуна Бергена) з видом на Хоконсверн. Це головна база Королівського військово-морського флоту Норвегії та найбільша військово-морська база у країнах Північної Європи. За даними з реєстру, 2016 року приміщення було придбано Богоявленським приходом Московського патріархату. Видання зазначає, що молитовний будинок знаходиться за 3 кілометри по прямій від Хоконсверна і звідти добре видно більшу частину військово-морського флоту Норвегії.

  Ще кілька об’єктів РПЦ придбала у 2017-2021 роках у норвезькому прибережному регіоні Ругалан. Зокрема, у Ставангері знаходиться парафія святої великомучениці Ірини, яка розташована приблизно за 15 хвилин ходьби від штаб-квартири JWC – Об’єднаного центру бойових дій НАТО.

  Крім того, Російська православна церква має нерухомість у Кіркенесі, за кілька кілометрів від кордону з Росією. За даними видання, парафія преподобного Трифона Печензького була придбана церквою у 2015 році. Цей район відомий тісними зв’язками з Росією, пише Dagbladet, багато росіян живуть на норвезькій стороні кордону.

  Крім того, РПЦ має церковну будівлю в Осло – це Ольгінська парафія. Служби тут відбуваються з 1996 року. При парафії також діє недільна школа для дітей, іконописний клас, проводяться лекції про православ’я російською та норвезькою мовами.

  Експерт з безпеки з Alfa Sefland Winge зазначає в інтерв’ю виданню, що об’єкти нерухомості, що належать РПЦ, такі як Хоконсверн, “можуть бути проблемою”, оскільки будівлі можуть використовуватися для чогось іншого, крім релігійних цілей.

  “Якщо уявити весь комплекс можливих заходів, то можна зривати сигнали, можливо, підслуховувати сигнали, можна звідти керувати дронами, можна пропонувати житло людям, які складуть карту місцевості. Існує широкий спектр геодезичної діяльності та можливих порушень, які можуть бути виконані з такої бази” , – вважає експерт із безпеки.

  Найсвіжіше

  Популярне