Неділя, 25 Лютого, 2024
Бiльше

  Росіяни вивозять із Криму цінності, які руйнують їхні міфи

  Росіяни намагаються вивезти з Криму цінності, які руйнують російські міфи та можуть бути використані проти російської влади. Також окупанти вивозять цінності, які надалі можна використати для створення своїх нових міфів та за допомогою яких можна буде обґрунтувати захоплення нових територій.

  Про це в інтерв’ю Громадському радіо заявив Денис Чистіков, заступник постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим.

  Один із керівників «Ермітажу» заявив, що у них є війна не лише на полі бою, а й культурне протистояння. Культуру використовують як зброю для формування сприйняття історії не лише росіянами, а й іншими народами, для впливу на інші території.

  Вони намагаються формувати з наявних артефактів нову історію, нове сприйняття світу у своїх інтересах і для просування своєї ідеології.

  Мінкультури, Міністерство закордонних справ України звернулися до ЮНЕСКО, міжнародних організацій з приводу вивезення культурних цінностей з півострова. Ми зафіксували видачу понад 160 дозволів на проведення археологічних досліджень. Знайдене там одразу вивозять у РФ для нібито «дослідження». Подальша їхня доля, на жаль, нам не відома.

  Після лютого 2022 року з музеїв тимчасово окупованої Херсонщини та Херсону росіяни вивозили цінні експонати. Крим був транзитною територією. Цим займалися військові, а не представники влади.

  Доля і цих цінностей нині не відома. Під час Другої світової війни нацисти вивозили з території СССР артефакти та культурні цінності. З часом вони знаходилися у колекціях і є історії повернення. Це, звісно поодинокі факти. Тому треба привертати якомога більше уваги до таких дій російських окупантів. Зараз важливо фіксувати не лише факти вивезення, а й що саме вивозиться для створення переліку втрачених цінностей.

  Вивезення цінностей в РФ є порушенням міжнародного права. Держава-агресор та усі причетні нестимуть кримінальну відповідальність на національному та міжнародному рівнях.

  Найсвіжіше

  Популярне