Понеділок, 10 Жовтня, 2022
Бiльше

  “Не в рясах будемо виїжджати”: на Рівненщині ченці в монастирі сформували пожежну команду

  Ченці монастиря в Гурбах на Рівненщині сформували добровільну пожежну команду. Поруч з келіями збудували гараж, а спецавтомобіль отримали від Служби порятунку області. Як розповів настоятель монастиря, архімандрит Онуфрій, їхня пожежна команда буде обслуговувати сусідні села Мізоцької тергромади.

  У складі добровільної пожежної команди Свято-Воскресенського чоловічого монастиря Православної Церкви України на Повстанських могилах двоє ченців. Це настоятель, архімандрит Онуфрій та благочинний, ігумен Лука, повідомляє “Суспільне”.

  “Хто, як не ми маємо робити добро і допомагати людям? Не дай Боже, щоб пожежі траплялися, але як станеться, то зможемо швидше приїхати на місце і почати гасити вогонь до приїзду рятувальників. Це все на добровільних засадах і не лише у вільний від молитви час. Не в рясах, звісно, будемо виїжджати, костюмами і всім потрібним нас забезпечили. Як буде потреба — зайшли, одягнулись і поїхали. Це такий послух ченців, щоб допомагати при потребі”, — пояснив настоятель монастиря.

  Зі слів архімандрита Онуфрія, їхня добровільна пожежна команда буде обслуговувати найближчі до монастиря села Мізоцької тергромади, зокрема, Мости, Зелений Дуб, Святе, Будераж і Бущу.

  З 11 жовтня для ченців обласна служба порятунку організує навчання.

  “Приїдуть до нас в Гурби навчати. Ми зі свого боку підготували гараж. Обігрів його взимку, паливо, мастильні матеріали — все беремо на своє утримання. Я буду, як головний пожежник команди, ми застраховані, маємо відповідну водійську категорію”, — зауважив архімандрит Онуфрій.

  Презентувати добровільну пожежну команду при монастирі в Гурбах мають 15 жовтня.

  Найсвіжіше

  Популярне