П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
Бiльше

  В Україні має бути одна єдина церква – Епіфаній

  У гуманітарному координаційному штабі зібралися волонтери Одеси та області. Усі хочуть поспілкуватися з митрополитом Київським та всієї України Епіфанієм. Перше питання — об’єднання церкви. Поки ми не матимемо сильної Української церкви, ніколи не збудуємо сильну державу, констатує глава УПЦ. Він наголосив, що сьогодні виступає за те, щоб усі православні українці об’єдналися, оскільки церква є духовною основою державності.

  “Усі мають розуміти, що однією складовою цієї війни є духовна частина і Путін країна агресор досить вдало використовує її зараз в Україні, ми бачимо, що відбувається на окупованих територіях. Шкода, духовенство московського патріархату майже 100% підтримують окупантів”, — сказав Епіфаній.

  Православна церква України заявляла з самого початку про спільний діалог. Ось тільки представники московського патріархату на нього не йдуть досі. Своєю чергою Епіфаній упевнений, якби в Україні була одна церква, починаючи ще з 90-х років, то не було б окупації Криму і війни — упевнений Епіфаній. За його словами, церква відіграє важливу роль, особливо у виховному процесі патріотизму, передають Новини.LIVE.

  “Український народ мудрий народ я й думаю, що ці випробування розкриють дуже багатьом очі. І після нашої перемоги всі об’єднуватимуться в єдину церкву. Цей процес незворотній він уже почався, і він завершиться успішно”, — підкреслив предстоятель ПЦУ.

  Митрополит зазначив, що сьогодні церква допомагає переселенцям та людям, які залишилися без даху над головою. Наразі запущено проєкт з модульних будинків, продовольчої допомоги. Окрім цього, закуповуються машини швидкої допомоги для бійців на фронті. У ході зустрічі капелан з Одеси Олександр Чоков, який перебував на захопленому окупантами буксирі “Сапфір”, попросив Епіфанія підписати Біблію для своїх побратимів, які перебувають на фронті.

  Також одеські волонтери звернулися до митрополита з проханням надати допомогу у придбанні мобільної машини та обладнання для безплатної стоматології. Глава Української церкви обіцяв розглянути та по можливості допомогти.

  Найсвіжіше

  Популярне