Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  П’ять місяців молилися у будинку культури: як громада на Вінниччині переходить до ПЦУ

  У Вахнівці на Вінниччині віряни ПЦУ упродовж 5 місяців проводили богослужіння у будинку культури. Місцевий храм Різдва Пресвятої Богородиці був закритим через суперечки щодо виходу громади із УПЦ, передає “Суспільне”.

  Перейти до ПЦУ громада села Вахнівки вирішила на зборах 29 травня. Процедура оформлення тривала до 8 вересня. “Маємо усі протоколи, статут затверджений. Було одноголосне рішення. Є виписка із держреєстру, дозволи із релігійних громад, з військової адміністрації”, — говорить голова парафіяльної ради Сергій Кривак.

  Наразі, за його словами, є проблема з оформленням техпаспорту на трапезну, що на території храму. Працівників бюро технічної інвентаризації туди не впускає священик УПЦ.

  “Ми хочемо узаконити будівлю, зібрати технічну документацію, але у нас немає допуску. Потрібно зробити заміри із БТІ. Уже у поліцію зверталися за недопуск. Оформити не можемо. Блокують вхід, це пряме перешкоджання. Усе зафіксовано поліцією”, — каже Сергій Кривак.

  Священик УПЦ Юрій Соловйов теж звернувся до поліції. Говорить, що вбачає порушення у переході громади з УПЦ до ПЦУ.

  “Чому незаконні? Тому що та громада вирішує, яка ходить до храму. Люди не захотіли переходити, кажуть будемо вірні цій церкві. Ми вирішили залишатися вірними українській церкві, тій церкві, якій 1300 років”, — говорить Юрій Соловйов.

  Храм та будівлю для поминальних обідів у селі звели 1990 року. Тоді грішми скидалися місцеві, допоміг і колгосп. Про це розповіла жителька Вахнівки Ганна Нагорна.

  “Ми просили його, Юрій Борисович, не можна молитися під московський патріархат, а він не захотів. На церкву робляться документи, а на ту будівлю, де ми організовували обіди, яку будували своїми руками, він не допускає туди і каже, що то його”, — каже Ганна Нагорна.

  Документів про право власності немає у жодної з конфесій, каже очільник обласного управління релігій та національностей Ігор Салецький. Трапезна — самовільна забудова. Як варіант, пропонує домовитись конфесіям між собою на спільне, почергове користування будівлею.

  Найсвіжіше

  Популярне