Субота, 28 Січня, 2023
Бiльше

  «Скажи Росії так», «Перед Богом ми один народ» та щоденні хресні ходи: як Росія планувала «референдум» на Харківщині

  У Кремлі розробили «Стратегію проведення референдуму про входження Харківської області до складу Російської Федерації». Відповідний документ оприлюднило Радіо Свобода з посиланням на джерела в одному з розвідувальних органів України.

  Згідно з ним, «голосування» мало відбуватися протягом семи днів з 1 по 7 листопада. Результат, який прописаний у «Стратегії», ‒ 75% за приєднання до Росії.

  У документі зазначено, що загалом «проголосувати» повинні 142 тисячі виборців, з яких понад 100 тисяч – «за».

  «Стратегію» розроблено нещодавно, оскільки на ній зазначено карту лінії фронту станом на 24 серпня.

  Серед ризиків, які зазначали організатори «референдуму», – відсутність кадрів для роботи у виборчих комісіях і проукраїнські настрої населення.

  Автори документу пропонували пропагувати перспективи входження до складу Росії з акцентом на економічні й соціальні вигоди та підтримувати тезу, що приєднання всієї Харківської області є неминучим.

  У «Стратегії» розписані декілька етапів так званої піар-кампанії. Головні слогани ‒ «Скажи Росії так» і «Росія тут назавжди».

  Пропагувати «референдум» також планували за допомогою православних свят. Зокрема, 21 вересня на окупованій на той момент Харківщині мав відбутися хресний хід на його підтримку, а з 1 по 6 листопада, у дні так званого «голосування» вони мали відбуватися щодня.

  Є у документі і так званий гімн «референдуму» зі словами «Скажи Росії так. Перед Богом ми один народ».

  Найсвіжіше

  Популярне