Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  У Грузії обурились проведенням російськомовної Літургії у головному соборі країни

  Представники опозиційної партії Міхеїла Саакашвілі «Єдиний національний рух» та прозахідні громадські діячі висловили обурення проведенням Богослужіння російською мовою у головному кафедральному соборі Грузії Светіцховелі у давній столиці країни Мцхета.

  Про це повідомляє Радіо Свобода.

  Низка опозиційних телекомпаній показали кадри, де виразно чутно Літургію російською чи давньослов’янською мовою.

  Опозиціонери вважають, що цей факт свідчить про «плазування грузинської влади» та Грузинської Православної Церкви перед Росією та Російською Православною Церквою.

  Настоятель храму Светіцховелі архимандрит Ілля (Кавсадзе) пояснив, що Літургія відбувалася не російською, а давньослов’янською мовою, і він не мав права відмовляти православним з Росії, Білорусі або Болгарії молиться рідною мовою.

  Представник Грузинської Патріархії диякон Андрій Джагмаїдзе зазначив, що грузини, які живуть у Росії та інших православних країнах, також мають можливість молитися і відправляти Літургію рідною грузинською мовою.

  Водночас у Грузії стало відомо про інший інцидент мовного характеру із виявленням у Батумі російськомовної школи. За непідтвердженими даними, там навчалися за російськими програмами діти росіян, які переїхали до Грузії після початку війни в Україні.

  Після протестів опозиції та опозиційних ЗМІ міністерство освіти Грузії заявило, що школу не акредитовано і вона буде закрита. Департамент розслідувань Мінфіну Грузії розпочав розслідування за ознаками фінансових порушень.

  Найсвіжіше

  Популярне