Четвер, 18 Квітня, 2024
Бiльше

  В Одесі відбулась урочиста коронація ікони Богородиці

  Цьогорічні відпустові урочистості в одеській катедрі відбулися під знаком особливого вшанування Богородиці та близькості з Папою Франциском. Адже відбулась урочиста коронація ікони Внебовзяття Пресвятої Богородиці, що знаходиться у головному вівтарі, короною, посвяченою потнифіком.

  Святкування очолив Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. У проповіді представник Святішого Отця в Україні підкреслив, що присутність Богородиці поруч сповнює нас миром та радістю. Коронування образу Марії – єднає нас і всю Церкву у обіймах з Дівою Марією, повідомляє “Католицький оглядач”.

  Після визнання віри, настоятель парафії о. Мирослав Карачина прочитав історію та культ ікони Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Ця ікона, авторства баварського художника Фішера, від 1853 року оздоблює храм. Перед 1949 роком та переобладнанням костелу у спортзал ікону вдалося перенести до храму св. Петра, який був єдиним діючим, що обслуговував південь та схід України. У 1991 році катедру передано вірянам. 24 серпня 2003 року ікону урочисто повернули на її первинне місце. Про важливість цієї ікони для вірян свідчать численні молитовні прохання та свідчення, і також воти, які розташовані поруч з образом.

  Після прочитання листа від Конгрегації Божественного культу та дисципліни таїнств про коронування ікони, її та воти урочисто відкрили для споглядання.

  На завершення урочистості ординарій єпископ Станіслав Широкорадюк подякував усім, хто спричинився до цієї урочистості. Він пригадав побажання Святішого Отця Франциска під час посвячення корони: “Нехай Вона вам допоможе у ці важкі часи, нехай виблагає вам мир”. Вітання також зачитано від першого настоятеля о. Ігнація Родзьонки, який був свідком багатьох чудес, що пов’язані з чудотворною іконою. З вот та подячних дарів від вірян, була виготовлена корона та троянди.

  Найсвіжіше

  Популярне