Понеділок, 26 Вересня, 2022
Бiльше

  В Умані діятиме резиденція, де митці створюватимуть культурну карточку нескореної Херсонщини

  “Херсонщина — це Україна” — проєкт від Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад. Організація два місяці працювала в окупації і допомагала людям. Коли виїхали, то створили в Умані Херсонський центр розвитку громад. Мета, розказує організатор проєкту Павло Ярмій, підтримувати Херсонщину матеріально, але паралельно зрозуміли, що людям потрібна психологічна підтримка, повідомляє “Суспільне”.

  “Ми захотіли зробити соціальний проєкт, який би був психологічною підтримкою для людей, які в окупації і які виїхали. Хочемо, щоб митці створили у своїх роботах те, як вони бачать нескорену Херсонщину. Це і є внутрішня суть цього проєкту”, – каже Павло Ярмій.

  Учасниками можуть бути художники з усієї країни. Також і ті, хто виїхав за кордон і ті, хто зараз на фронті чи в окупації. Для них проєкт буде проходити онлайн, розказує організаторка Вікторія Кулакова.

  “Писати можуть на будь-яку тему. Але головне, щоб від картини був дух. Роботи мають бути про Україну, про мир і війну, про нескореність. Ми не хочемо замовляти щось конкретне. Хочемо, щоб був шедевр, а шедевр буде тоді, коли художник переосмислив в своєму бачені цю тему, виливає свої енергетичні відчуття, а не просто зображає пейзаж”, розповіла Вікторія.

  Опісля, роботи, які будуть написані, зроблені в резиденції і надіслані онлайн подорожуватимуть містами України. 5 міст готові провести виставки. Ще з 2 містами йдуть перемовини, розказує Вікторія Кулакова. В кінці усіх виставок буде проведений благодійний онлайн-аукціон.

  “Кошти з продажу картин, NFT-зображень і товарів з принтами підуть на відбудову зруйнованих росіянами культурних пам‘яток південної України і на ЗСУ”, – повідомила Вікторія.

  Також, розказує Павло Ярмій, фото робіт будуть розміщенні на біг-бордах, щоб всі хто буде проїжджати через Умань бачили, що Херсонщина — це Україна.

  Найсвіжіше

  Популярне