Вівторок, 10 Грудня, 2024
Бiльше

    У храмі на Кіровоградщині підмінили стародавні ікони на друковані підробки

    У храмі Святителя Миколая Чудотворця ПЦУ в селі Бірки Олександрівської громади підмінили стародавні ікони на друковані.

    Парафіяльна рада храму повідомила, що підміну виявили кілька днів тому, 6 серпня, коли віряни прибирали в церкві та хотіли повісити вишиті рушники перед великим Святом святого цілителя Пантелеймона, передає “Без купюр”.

    Під однією іконою з іконостаса виявили темну смугу з масляних фарб, що свідчило про те, що під нею щось є. Люди припустилися думки, що там може бути старовинна ікона. Оскільки спогади старших за віком вірян та старі фотографії, зроблені у храмі, доводять, що старовинні ікони, які мають духовну, історичну та культурну цінність, замінили на дешеві підробки.

    До храму запросили працівників Національної поліції та представників Олександрівської селищної ради. В їхній присутності під відеофіксацію перевірили іконостас і виявили чотири старовинні автентичні ікони. Та під 12-ма іншими старовинні ікони були відсутні. Інші ікони з іконостаса виявилися підробкою, та виготовлені із венилу з нанесенням друкованих ликів святих, натягнутого на фанеру.

    Члени парафіяльної ради вважають, що старовинні ікони з вівтаря, іконостасу та бокових стін храму вкрали та замінили дешевими підробками на початку 2000-х років. Оскільки фото із книги «Духовні скарби рідної землі» (автори Б.Кузик, В.Білошапка, 2007 р., ст. 360) і сторінки «Олександрівський краєзнавчий музей» в соцмережі Фейсбук (публікація від 17.04.2021 р., де є старіші зображення) та спогади парафіян свідчать про те, що раніше в церкві були інші ікони, мальовані іконописцями по дереву, а не паперові чи вінілові, надруковані на сучасному обладнанні.

    Окрім того, в багатьох є фото та відео вінчання, хрещення кінця 90-х та початку 2000-х років, де є ще зображення старовинних ікон та періоду сьогодення, де вже зовсім інші зображення.

    Парафіяльна рада храму подала заяву до місцевого відділення Національної поліції та СБУ про викрадення історичних пам’яток, які належать місцевій громаді, надала перелік осіб, які можуть бути причетні до їх викрадення.

    Зазначимо, що місцевий краєзнавець Василь Білошапка торік розповідав “Суспільному” про те, ікони в цьому храмі 16, 17 та 18-го століття. Сама будівля – пам’ятка архітектури місцевого значення.

    До недавнього часу храм у Бірках підпорядковувався УПЦ Московського патріархату, не зважаючи на рішення громади про перехід до ПЦУ. Навесні нинішнього року після трьох років судів храм таки передали Православній церкві України.

    Найсвіжіше

    Популярне