Понеділок, 19 Вересня, 2022
Бiльше

  Громада на Черкащині, де прихильники УПЦ МП побили священника, перейшла до ПЦУ

  У селі Хутори Черкаського району парафія перейшла до Православної Церкви України. 7 серпня відбулися збори у місцевому Будинку культури, де “за” проголосували 113 громадян, “проти” — двоє, одна людина утрималася.

  За словами місцевих жителів, від початку збройної агресії Росії до церкви перестало ходити чимало парафіян. Утім, як РФ розпочала повномасштабну війну, у людей виникло остаточне бажання перейти до ПЦУ, повідомляє “Суспільне”.

  “Ми українці й нині агресія Москви переросла у війну проти нашого народу. Вони убивають наших хлопців, а наш батюшка Олег, не благословляє, а розповідає нісенітниці про братовбивство. Я вважаю, що він виконує вказівку з Москви”, — пояснила жителька Хуторів Тамара Скринська.

  Вірянка розповіла, що жителі села не поділяють поглядів, які пропагує місцеве церковне духовенство.

  “Не можу терпіти те, що щораз під час служіння батюшка начитує, що Мазепі оголосили анафему. А десятку, де зображений український гетьман він брати не відмовляється. У церкві не заведено зчиняти сварку, але після проповідей ми вдома багато обговорювали, бо ми не згодні з поглядами батюшки московського. Ми хочемо, щоб настоятель поділяв наші погляди та благословляв українське”, — додала пані Тамара.

  “Ми живемо в Україні, то навіщо нам Московський патріархат? Ми усі патріоти своєї країни, ми хочемо ходити до своєї церкви”, — розповіла Тетяна Черниз.

  Як пояснив настоятель парафії святих Кирила та Мефодія м. Черкас протоєрей, військовий капелан Володимир Петько, голосування — лише перший крок. Потрібно ще пройти процедуру, щоб отримати настоятеля та нову церкву.

  “Зараз згуртується кістяк церкви — парафіяльна рада, яка потім буде звертатися до єпархії, до владики з проханням про виділення землі на побудову церкви. Я думаю, що цю церкву московський патріархат запросто не віддасть”, — пояснив капелан.

  Під час літургії 31 липня з храму Іоана Хрестителя в селі Хутори силоміць вигнали священника ПЦУ. Подія трапилась з настанови московського священника Олега Капітонова.

  Під час голосування “за” вихід з Московського патріархату було 113 громадян, “проти” — двоє, одна людина утрималася. Все, що відбувалося представники церкви Московського патріархату коментувати відмовилися та до церкви знімальну групу не пустили.

  Найсвіжіше

  Популярне