Середа, 21 Вересня, 2022
Бiльше

  США хочуть визнати геноцидом війну РФ в Україні

  Двопартійна група високопоставлених сенаторів США презентувала у Верхній палаті проект резолюції про визнання дій Росії в Україні геноцидом українського народу. Текст документу розміщено на офіційному сайті Комітету з міжнародних відносин Сенату США, передає Укрінформ.
  “Безперечно, що те, що Росія робить в Україні, є геноцидом”, – заявив один із авторів резолюції республіканець Джим Ріш.
  У зв’язку з цим він нагадав про злочини, скоєні російськими військовими в Ірпені, Гостомелі та інших українських містах.
  “Міжнародна спільнота документує численні зловживання росії, військові злочини по всій Україні. Настав час Сполученим Штатам і світу визнати це як таке”, – зауважив сенатор.
  Впливовий законодавець від Демократичної партії, голова Гельсінської комісії США сенатор Бен Кардін наголосив, що вчинки Росії в Україні є нічим іншим, як геноцидом, і це не обмежується війною.
  “Росія намагається знищити не лише людей та будівлі в Україні, а й українську мову, українську історію та українську культуру. Це геноцид. Світ має визнати цей факт, а винні мають понести відповідальність”, – наголосив Кардін.
  Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада визнала війну Росії геноцидом проти України. Депутати ухвалили відповідну постанову.

  Найсвіжіше

  Популярне