Вівторок, 25 Червня, 2024
Бiльше

  Припини працювати у неділю – і все владнається. Духовні поради Паїсія Святогорця

  Сьогодні, 12 липня, Православна Церква вшановує пам’ять одного з найшанованіших грецьких святих Паїсія Святогорця. З цієї нагоди, пропонуємо Вам прочитати цікаві думки старця про працю у неділю та свята.

  Люди працюють в недільні та святкові дні, і через це на них сипляться біди. За церковним правилами, перед вечірньою напередодні свята або недільного дня, будь-яка робота припиняється. Краще, якщо це можливо, попрацювати довше в попередній день, щоб під час і після святкової вечірні не працювати. Якщо хтось при надзвичайній необхідності зробить якусь нескладну справу ближче до вечора в самий недільний і святковий день, то це інша річ. Але і така легка робота повинна відбуватися з міркуванням. У старі часи навіть працюючі в полі селяни, почувши благовіст до вечірні, осіняли себе хресним знаменням і припиняли роботу.

  Те ж саме робили і жінки, які по-сусідськи збиралися для заняття рукоділлям біля своїх будинків. Вони піднімалися з лавок, осіняли себе хресним знаменням і відкладали в сторону в’язання або іншу роботу. І Бог їх благословляв.

  Вони були здорові і раділи життю. А тепер люди скасували свята, відійшли від Бога і Церкви, але в кінцевому підсумку вони витрачають всі зароблені гроші на лікарів та лікарні.

  Якось до мене в келію прийшов один батько і сказав: “Моя дитина часто хворіє, і лікарі не можуть зрозуміти нічого з нею”.

  – “Припини працювати по неділях і все владнається”, – відповів я йому. І дійсно, він послухався і його малюк більше не хворів. Я завжди даю мирянам настанову припинити працювати в недільні та святкові дні, щоб на них не сипалися біди. Впорядкувати свою роботу можуть всі. Вся основа – в духовній чуйності. Якщо є ця чуйність, то в будь-якій ситуації знаходиться вихід. І якщо цей вихід спричинить за собою якийсь малий збиток, то благословення, яке отримають ці люди, буде подвійним. Однак багато хто цього не розуміють і не ходять по неділях і святкових днях навіть на Божественну Літургію.

  Божественна Літургія освячує людину. Якщо християнин не йде в Неділю до церкви, то як він буде освяченим?

  Але незважаючи ні на що, Бог нас не залишає!

  Преподобний Паїсій Святогорець.

  Джерело: Духовна Велич Льова. 

  Найсвіжіше

  Популярне