Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  У кримських мечетях дозволяють лише погоджені з окупантами проповіді

  У мечетях Криму дозволені лише погоджені з окупантами проповіді, заявила голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олена Богдан.

  Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

  «Наша служба здійснює моніторинг ситуації на окупованих територіях з питань релігії та з питань прав етнічних спільнот. І ми бачимо, що фактично на сьогодні в мечетях Криму дозволені тільки погоджені проповіді», — сказала Богдан під час прес-конференції, присвяченій Дню кримськотатарського прапора, що відбулася в Медіа-центрі Україна.

  Голова ДЕСС зазначила, що на вільній від окупантів території України кожен релігійний лідер, кожен вірний може вдома, у храмі, в мечеті сказати те, що вважає за потрібне, натомість в окупованому Криму є дуже сумний вибір: або ти співпрацюєш з окупаційною владою та ніколи їй не заперечуєш, або будеш ув’язнений, закатований. Богдан підкреслила, що правозахисники та органи державної влади України фіксують численні порушення прав людини на загарбаних російським агресором територіях.

  В окупованому Криму РФ переслідує за релігійною ознакою. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, 89 осіб переслідувані у «справі Хізб ут-Тахрір», 86 із них — представники корінного кримськотатарського народу. 55 із них відбувають терміни покарання у російських в’язницях та колоніях, а 31 перебувають у СІЗО, 3 звільнені.

  Єдиними «доказами» звинувачень в «екстремізмі», «тероризмі» чи «замахах на державний устрій» та «повалення влади», що росіяни висувають на «судах» кримським мусульманам, є заборонена в РФ ісламська література, «знайдена» під час обшуків, оперативні дані ФСБ та аудіозаписи, що зафіксували, як засуджені нібито вели дискусії на релігійні та політичні теми. Активістів звинувачують у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір», що її діяльність не має жодних обмежень у більшості країн світу.

  На інших окупованих Росією українських територіях мусульмани також під пильною увагою спецслужб РФ. Так, у «ДНР» релігійну практику послідовників ісламу регламентує ФСБ. У псевдореспубліці мусульман примусово передали «в канонічне управління Духовного управління мусульман Росії», а щоб створити враження добровільного переходу, окупанти у квітні 2022 року зігнали до Шахтарська представників мусульманських громад із захоплених міст, змусивши їх провести «установчі збори» та створити «Духовне управління мусульман «ДНР», а також обрати так звані Раду імамів та Раду старійшин.

  Найсвіжіше

  Популярне