Понеділок, 30 Січня, 2023
Бiльше

  Священник ПЦУ із Черкас розповів, як молитви рятують бійців

  Ігор Ярославський, настоятель храму Миколая Чудотворця ПЦУ служить в храмі на площі 700-річчя в місті Черкаси і з 2014 року допомагає кожного дня українській армії.

  «Коли почалась АТО-ООС наші прихожани йшли захищати Україну і ми їм допомагали чим могли. Організовували збір коштів і возили допомогу на передову. До нас звертаються бійці і по можливості ми їм допомогали», – розповів отець Ігор для Духовного Фронту України.

  Священник каже, що організував конкурс дитячих малюнків, які потім буди відправлені до бійців на передову, щоб зігріти їх теплом і підтримкою від підростаючого покоління патріотів. Також він друкував іконки для військовослужбовців і листівки з молитвами.

  «Ми в бронежилети вставляємо іконки Божої Матері для наших воїнів. Щоб вона покривала їх омофором і оберігала від всякого зла», – говорить отець.

  При парафії ПЦУ організовують ярмарки дитячої творчості. Дітки роблять різні прикраси: браслети, сережки, ангелочки чи віночки. Всі кошти від продажу цих товарів йдуть на допомогу нашим воїнам.

  «Зараз започаткували лист воїну. Люди жертвують на ЗСУ кошти і пишуть листа військовому, а дітки малюють патріотичні картинки. І потім це все відправляємо нашим воїнам», – ділиться священник.

  Отець Ігор каже, що ще коли було АТО, прийшов до нього боєць і розповів історію порятунку: «Отче ви не повірите. Ви мені дали ладанку і ангела, то він мені спас життя. Я до нього так молився».

  «Завжди прошу військових молитись, навіть дуже короткі молитви „Богородице, Спаси мене грішного“ і Бог управить», – ділиться священник.

  Крім цього в храмі Спиридона Тримифудського ПЦУ волонтери плетуть сітки, роблять подушки, роблять одіяла, каримати, майки і навіть спідню білизну для військових.

  «Вчора ми передавали воїнам на передок туди каримати, одіяла, сітки маскувальні та інше. Все це було спонтанно, що я навіть не встиг записати ім’я військового, який все це забрав. Вони якраз шукали подушки і карімати. Ми все йому в машину нагрузили: іконки, маскувальну сітку», – ділиться отець Ігор і додає, що зараз в Церкві є девіз: «Захищай свій рідний край – захисникам допомагай».

  «От скажіть тепер, що Бога немає. Нам було потрібно це все і тут Бог, як розпорядився і все ми отримали. Ми вам дуже вдячні», – відповідав військовий офіцер після отриманої допомоги і впустив скупу чоловічу сльозу.

  Священник його обняв і сказав: «Не буде вас – не буде нас. Ви захищаєте і кладете за нас найцінніше – життя. А ми поки стоїмо і будемо вам допомагати до останнього».

  Отець Ігор каже, що робить все прозоро і кожного разу звітує що було закуплено за ті чи інші благодійні пожертви, щоб люди бачили.

  «Ми разом з благодійниками закупляли плитоноски і рації і окуляри захисні і тактичні рукавиці. Зараз очікуємо на тепловізор», – розповів священник.

  Син отця Ярослава із волонтеркою

  Збирати всю цю благодійну допомогу отцю Ігорю допомагає його син – отець Дмитро Ярославський.

  Отець Дмитро зараз служить у свого батька, а в храмі організував волонтерську роботу з плетіння маскувальних сіток, пошиття одягу та кариматів з подушками. Вся ця робота здійснюється з благословення митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана (Яременко).

  Раніше отець Дмитро допомогав возити гуманітарку з Голандії та із Заходу України, поки не подорожчав бензин. У перші дні повномасштабної війни допомога яку вони назбирали була аж до стелі.

  Фото: Отець Ігор Ярославський

  Отець Ігор із Сином повністю облаштував бомбосховище в місті. В ньому є спальна, їжа, аптечки. Також в бомбосховищі є психолог і вихователька, щоб займалась з дітками. З водою допомогли депутати.

  У планах отця організувати ляльковий театр за участі дітей, а потім на виручені кошти з вистав допомагати захисникам.

  Реквізити для допомоги ЗСУ

  • 067 746 2075 священник Ігор
  • 0679110728 священник Дмитро
  • Приват 4149 6090 1194 9221 Ярославський Дмитро Ігорович
  • YAROSLAVSKYI DMYTRO
  • долари UA123052990262046400932952869
  • эвро UA133052990262096400932953067

  Найсвіжіше

  Популярне