Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Благодійна допомога від Вінницько-Барської єпархії ПЦУ доставлена у постраждале село Мощун

  23 червня 2022 року група вірян Православної Церкви України на чолі із благочинним Хмільницького району Вінницько-Барської єпархії протоєреєм Георгієм Дончаком доставила на Київщину гуманітарну допомогу, зібрану парафіянами та духовенством Хмільницького району для жителів постраждалих від російських окупантів населених пунктів Київської області.

  Поїздка відбулася з благословення та за підтримки митрополита Вінницького і Барського Симеона. Харчі та необхідні предмети побуту та особистої гігієни були доставлені, зокрема, у село Мощун Бучанського району, – передає пресслужба Вінницької єпархії ПЦУ.

  У перші місяці війни село Мощун стало «оборонною фортецею» Києва. За словами військових, це село окупанти намагалися захопити за будь-яку ціну, оскільки саме через Мощун пролягав шлях на Київ з Гостомеля. Село знищували російські спецназівці, піхота, десантно-штурмові війська, кадировці. Мощун – це найбільш зруйнований населений пункт Київщини.

  З 2800 будинків розбито 2000, а сума збитків становить, за попередніми підрахунками, близько 1,1 млрд грн.

  У Мощуні відбулося спілкування о. Георгія з місцевими мешканцями. Передаючи гуманітарну допомогу, священник намагався підтримати їх й морально – добрим словом та словом Божої надії і ласки. Благочинний дізнавався про нагальні потреби жителів Мощуна, щоби привезти необхідне ще й наступного разу. Роздавши продуктову допомогу у Мощуні, віряни з Вінниччини продовжили свою благодійну місію у с. Андріївка та в м. Бородянка.

  Як сказав, підсумовуючи результати поїздки протоієрей Георгій Дончак, такі відвідання постраждалих територій потрібні як тим людям, для яких доставляється допомога, так і тим, хто цю допомогу збирає, адже у такий спосіб вони виконують заповідь Христа про любов до ближніх. А для самого священника окрім благодійної мети ця поїздка стала часом особливої молитви – за людей, які потерпають від війни, за зруйновані міста і села України, за перемогу Українського війська і за справедливий мир на всій Українській землі.

  Нагадаємо, УПЦ США зібрала близько 2,2 мільйона доларів для допомоги українцям. Також завдяки пожертвам парафіян та благодійників ПЦУ українські воїни отримали тепловізор.

  Найсвіжіше

  Популярне